مراسم اختتامیه مسابقات آتش نشانی ایمپاسكو برگزار شد؛

کسب عنوان نخست مسابقات آتش نشانی توسط تیم آتش نشانان سنگ آهن الف

کسب عنوان نخست مسابقات آتش نشانی توسط تیم آتش نشانان سنگ آهن الف آچار: در شانزدهمین دوره مسابقات علمی، عملیاتی آتش نشانی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی(ایمپاسکو)، تیم ˮآتش نشانان سنگ آهن الفˮ عنوان نخست مسابقات را کسب نمود.


به گزارش آچار به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، شب گذشته مراسم اختتامیه شانزدهمین دوره مسابقات علمی، عملیاتی آتش نشانی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در حالی پایان یافت که تیم های آتش نشانی سنگ آهن الف، فروکروم سبزوار، کک سازی زرند، گهر امداد و زغال سنگ خمرود به ترتیب عنوان های اول تا پنجم را کسب کردند.
در این دوره از مسابقات که به میزبانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در شهرستان بافق انجام شد ۳۰ تیم با حضور ۲۴۰ شرکت کننده در دو بخش نظریه و چهار ماده عملیاتی با هم به رقابت پرداختند.
امنیت از مؤلفه های توسعه و مدنیت
دستجردی، عضو هیأت مدیره ایمپاسکو در مراسم اختتامیه شانزدهمین دوره مسابقات علمی عملیاتی آتش نشانی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با اشاره به اینکه مقوله امنیت یکی از مؤلفه های توسعه و مدنیت است اظهار داشت: حوزه صنعت و معدن همیشه با خطر مواجه می باشد بدین سبب باید به آن توجه ویژه کرد. برگزاری چنین دوره هایی بطور حتم مؤثر خواهد بود.
وی ضمن اشاره به این که ایمیدرو و ایمپاسکو همیشه به حوزه امنیت اهمیت زیادی می دهند اضافه کرد: ایمیدرو و ایمپاسکو از برگزاری چنین دوره ها و مسابقاتی حمایت می کنند.
حوزه دانش و آگاهی نیاز به تقویت دارد
خواجه پور، مدیر HSEE ایمپاسکو نیز در این مراسم اظهار داشت: یکی از اهداف این مانور، لطمه شناسی و آگاهی نسبت به نقاط ضعف و قوت است. اکنون از نظر مهارتی در سطح خوبی هستیم و با سیستم های روز دنیا توانسته ایم خودرا جلو ببریم.
وی با اشاره به اینکه در قسمت نظریه و اطلاعات، بالاترین رتبه ۱۱ از ۲۰ است اشاره کرد: حوزه دانش و آگاهی نیاز به تقویت دارد. با مطالعه مقالات روز دنیا، شیوه های جدید، شناخت مواد قابل اشتعال جدید و… باید آگاهی خودرا بالا ببریم.
خواجه پور افزود: ما همیشه کوشیدیم بیشترین تمرکز را بر روی پیشگیری بگذاریم اما در هنگام وقوع حادثه نیز باید بتوانیم در کمترین زمان، آتش و آتش سوزی را اطفا نماییم و شرایط را به حالت عادی برگردانیم.
قدردانی از نظم تیم های حاضر در مسابقات
حامد فتاحی سرپرست HSE شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق نیز در مراسم اختتامه ضمن تشکر از تیم ها که با نظم و دقت به برگزاری خوب مسابقات کمک کردند اظهار داشت: امیدواریم که میزبان خوبی برای شما بوده باشیم.
وی اضافه کرد: هدف اصلی این مسابقات آموزش و بالابردن توان علمی و عملیاتی تیم ها است که در این دوره ها هم افزایی اتفاق می افتد و می توان در حداقل زمان حداکثر کمک را انجام داد.
مأموریت های خاص تیم های آتش نشانی معادن و صنایع
همچنین ملک زاده، مدیرکل مدیریت بحران استان یزد با اهمیت ترین رکن در مدیریت بحران را توانمندی نیروهای انسانی در نجات انسان ها دانست و اظهار داشت: اجرای این مسابقات در مجموعه های معدنی از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.
وی اضافه کرد: آتش نشانان ما در بخش ایمنی معادن و صنایع کشور تجهیزات ویژه تر و ماموریت های خاص تری نسبت به آتش نشانی شهرداری ها دارند. ان شاءالله با تعامل و همراهی همه عزیزان شاهد ایمنی بیشتر و کاهش مخاطرات باشیم.

اجرای مانورها کیفیت کارها را افزایش می دهد
در این مراسم ولدخانی مدیر HSE ایمیدرو نیز بر توجه ویژه به مدیریت شرایط اضطراری اصرار کرد و اظهار داشت: تعداد زیادی از واحدهای ما فاصله بسیاری با حداقل مطلوب دارند که باید تلاش بیشتری شود.
وی اظهار داشت: آتش نشانی شغل خطرناکی است چونکه وقتی همه درحال ترک فضای حادثه هستند، آتش نشان ها وارد می شوند پس باید دانش، مهارت و آگاهی خودرا بالا ببرند تا به بهترین نحو حادثه را مدیریت کنند.
ولدخانی اشاره کرد: لازم است با اجرای مانورهای مختلف، کار خودرا باکیفیت بهتری انجام دهیم.

1402/08/22
07:57:20
0.0 / 5
106
تگهای خبر: آموزش , تقویت , تولید , سنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار