افزایش شاخص قیمت تولید کننده بخش معدن در تابستان 1402

افزایش شاخص قیمت تولید کننده بخش معدن در تابستان 1402 آچار: به گزارش آچار، فصل تابستان ۱۴۰۲، شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن ۱۸۰۷.۹ است که نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۹.۰ درصد افزایش، نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۵۶.۵ درصد افزایش داشته است.به گزارش آچار به نقل از مهر، فصل تابستان ۱۴۰۲، شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن ۱۸۰۷.۹ است که نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۹.۰ درصد افزایش، نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۵۶.۵ درصد افزایش و در ۴ فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (تورم سالانه) ۳۵.۷ درصد افزایش داشته است.
کاهش تورم فصلی
فصل تابستان ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۹.۰ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۱۳.۰ درصد)، ۴.۰ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات معدنی به ازای تولید ماده معدنی در داخل کشور، در فصل تابستان ۱۴۰۲، نسبت به فصل پیش از آن، ۹.۰ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین تورم فصلی با ۹.۳ درصد در ارتباط با گروه «کانه های فلزی» و کمترین تورم فصلی با ۴.۸ درصد در ارتباط با گروه «زغال سنگ» است.
افزایش تورم نقطه به نقطه
فصل تابستان ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۵۶.۵ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۴۰.۷ درصد)، ۱۵.۸ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات معدنی به ازای تولید ماده معدنی در داخل کشور، در فصل تابستان ۱۴۰۲، نسبت به فصل مشابه سال قبل، ۵۶.۵ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین تورم نقطه به نقطه با ۵۸.۱ درصد در ارتباط با گروه "کانه های فلزی" و کمترین تورم نقطه به نقطه با ۳۷.۱ درصد در ارتباط با گروه «زغال سنگ» است.
افزایش تورم سالانه
فصل تابستان ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن در ۴ فصل منتهی به این فصل نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۵.۷ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۲۵.۰ درصد)، ۱۰.۷ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات معدنی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در ۴ فصل منتهی به تابستان ۱۴۰۲ نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۳۵.۷ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین تورم سالانه در ارتباط با گروه «سایر معادن» با ۵۶.۷ درصد و کمترین تورم سالانه در ارتباط با گروه «زغال سنگ» با ۲۵.۷ درصد است.
برای دریافت اطلاعات تفصیلی به فایل پیوست رجوع کنید.


منبع:

1402/08/23
13:50:02
0.0 / 5
92
تگهای خبر: تولید , سنگ , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار