صدور غیرقانونی مجوز کسب و کار توسط کانون وکلا و فدراسیون های ورزشی

صدور غیرقانونی مجوز کسب و کار توسط کانون وکلا و فدراسیون های ورزشی آچار: به گزارش آچار، طبق اعلام وزارت اقتصاد، کانون وکلا و فدراسیون های ورزشی هنوز شرایط صدور مجوزهای کسب و کار را اعلام نکرده اند، ازاین رو مجوزهای مربوطه را به صورت قانونی صادر نمی کنند.به گزارش آچار به نقل از مهر، گزارش دوره ای درگاه ملی مجوزها از تأخیر در صدور مجوزهای کسب و کار کشور به تفکیک دستگاه ها از آغاز ۱۴۰۱ تا ۲۴ آبان سالجاری منتشر گردید.
بر اساس این گزارش تا این تاریخ یک میلیون و ۷۸۱ هزار ۷۹۵ درخواست در درگاه ملی مجوزها ثبت شده که از این تعداد ۸۴۷ هزار و ۵۱۳ مجوز، غیرحضوری و کاملا الکترونیکی صادر گردیده است.


بر این اساس تعداد ۱۰۸ هزار و ۵۵۲ درخواست صدور مجوز با تأخیر در بررسی از جانب دستگاههای صادر کننده مجوز روبرو شده است.
بیشترین درصد تأخیر در بررسی و صدور مجوزهای کسب و کار کشور در ارتباط با وزارت کشور (به جز شهرداری ها) با ۶۹ درصد تأخیر در بررسی درخواست مجوز، پس از آن وزارت ورزش و جوانان با ۳۸ درصد تأخیر در بررسی درخواست مجوز، سپس وزارت صنعت و معدن، تجارت با ۲۰ درصد تأخیر در بررسی درخواست مجوز و همینطور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ۱۸ درصد تأخیر در بررسی درخواست مجوز بوده است.
بر این اساس کمترین درصد تأخیر در بررسی و صدور مجوزهای کسب و کار کشور در ارتباط با جامعه مشاوران مالیاتی، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت نیرو است.
این گزارش نشان داده است کانون وکلا و فدراسیون های ورزشی هنوز شرایط صدور مجوزهایشان را اعلام نکرده اند، ازاین رو مجوزهای مربوطه را به صورت قانونی صادر نمی کنند.

1402/08/29
13:08:34
0.0 / 5
81
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار