تشکیل 7 هزار پرونده قضایی در عرصه تولید

تشکیل 7 هزار پرونده قضایی در عرصه تولید به گزارش آچار، رئیس کل دادگستری اظهار داشت: سال 1402 حدود 7 هزار پرونده در عرصه تولید در قوه قضائیه تشکیل شده است.به گزارش آچار به نقل از مهر، علی القاصی مهر، رییس کل دادگستری استان تهران امروز در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن، اظهار داشت: ۱۲ کارگروه در قوه قضائیه با مشارکت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی تشکیل شده و امیدواریم با کارهای این کارگروه، بتوانیم حمایت خودرا از واحدهای تولیدی انجام دهیم.
وی افزود: مجلس در سالهای اخیر، قوانینی را در پشتیبانی از نظام اقتصادی و رفع موانع پیش رو به تصویب رساند که در امتداد فرمایش رهبر معظم انقلاب و تسهیل کننده امور بودند به عنوان نمونه می توان به قانون پشتیبانی از کالاهای ایرانی، قانون جهش تولید دانش بنیان، قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی اختراعات اشاره نمود.
رئیس کل دادگستری استان تهران با اعلان اینکه در دستگاه قضائی در کنار سایر قوا در امتداد فرمان مقام معظم رهبری نهایت توان و ظرفیت خودرا در این زمینه به کار بسته ایم، اظهار داشت: دستگاه قضائی بطور غیرمستقیم در راستای پشتیبانی از بخش تولید در بخش رسیدگی های قضائی و پرونده های در رابطه با نظام تولیدی، رویکرد نوین و حمایت گرایانه داشته است.
القاصی مهر اضافه کرد: در صدور قرارهای قضائی رویکرد به سمتی است که از تولید حمایت شود. همین طور قوه قضائیه تلاش می کند در عرصه پیش گیری از لطمه هایی که سبب لطمه به تولید است با نگاهی حمایت گرایانه پیشگیری کند.
وی با تأکید بر این که قوه قضائیه در بخش نظارت بر عملکرد دستگاهها و نظارت بر اجرای صحیح قوانین و حسن جریان امور بوسیله سازمان بازرسی کشور این رویکرد را فعال کرده است،
افزود: امروز در قوه قضائیه ظرفیت اقدامات نظارتی و پیشگیرانه دستگاه های مرتبط در قوه در راستای پشتیبانی از تولید به کار بسته اند.
رئیس کل دادگستری استان تهران اشاره کرد: در سال ۱۴۰۲ حدود ۷ هزار پرونده در عرصه تولید در قوه قضائیه تشکیل شده است.


منبع:

1403/04/11
15:00:25
0.0 / 5
91
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار