مدیرعامل كشتیرانی عنوان كرد:

مناسب ترین كشور برای سرمایه گذاری

مناسب ترین كشور برای سرمایه گذاری به گزارش آچار مدیر عامل كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امروزه ایران مناسب ترین كشور برای جذب سرمایه گذاری شركت های خارجی در زمینه های مختلف در منطقه است.


به گزارش آچار به نقل از كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، محمد سعیدی در پنل همایش اقتصادی ایران و ایتالیا اظهار داشت: به دنبال اجرای برجام، زمینه مثبتی برای سرمایه گذاری خارجی در طرح های استراتژیك ایران به وجود آمده است. آمار و ارقام هم حكایت از افزایش سرمایه گذاری مستقیم كشورهای اروپایی در درون ایران دارد كه نتایج ملموس و موثری هم به دنبال داشته است.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت روابط ایران و ایتالیا خاطرنشان ساخت: ایتالیا همیشه بهترین شریك استراتژیك در اروپا برای ایران بوده است. پتانسیل های زیادی هم برای افزایش ظرفیت های همكاری در زمینه ها و جنبه های مختلف بین دو كشور وجود دارد.
به گفته مدیرعامل كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، مساله اصلی در این جا این است كه ما بعضی از موانع در روابط سیستم های بانكی بین ایران واروپا روبه رو هستیم؛ برخی معتقدند كه مشكل از سیستم های بانكی ایران است، اما واقعیت این است كه هم اكنون و در جهت اقدامات جدید انجام گرفته، سیستم بانكی در ایران به طور قابل ملاحظه ای با استانداردهای بین المللی هماهنگ شده وبهبود پیدا كرده است و درآینده نزدیك باید شاهد تسهیل بیش تر روابط بانكی بین بانك های ایران و بانك های سطح اول كشورهای اروپایی باشیم.
سعیدی در ادامه اضافه كرد: كشتیرانی جمهوری اسلامی نقش حیاتی و مهم را در حمل و نقل دریایی بین ایران و اروپا برعهده دارد. ایران بعنوان یكی از كشورهای جاده ابریشم، نقش بسیار استراتژیكی و حیاتی را در اتصال كشورهای مشترك المنافع CIS و كشورهای اروپایی به چین با استفاده از مسیرهای دریایی ریلی و زمینی ایفا می كند.
وی خاطرنشان كرد: كشتیرانی جمهوری اسلامی بعنوان خط كشتیرانی ملی ایران، سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری در حمل و نقل دریایی در ایران دعوت می كند؛ این در شرایطی است كه ایران از دومین اقتصاد برتر در خاورمیانه برخوردار است، تولید ناخالص داخلی ایران(GDP) در سال ۲۰۱۶، معادل ۴۱۲ میلیارد دلار بوده است. افزون بر این، ایران كشوری است كه از منابع متنوع و گسترده گاز، نفت، معادن، مواد معدنی و صنایع دیگر هم برخوردار می باشد.
سعیدی به تجارت در بخش نفت و گازاشاره كرد و اظهار داشت: ذخایرنفت ایران در رتبه چهارم قرار دارد و در بخش گاز هم رتبه اول را دارا هستیم و هم اكنون۲. ۹ میلیون بشكه ای نفت ایران در روز به بازارهای جهانی صادر می شود، این یكی از مهم ترین تاثیرات اجرای برجام به شمار می آید.
رئیس هیات مدیره و مدیر عامل كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، اشاره ای هم به عملكرد مثبت بخش صادرات غیرنفتی ایران داشت و اظهار داشت: ایران از منابع سرشار و غنی مس، روی، كروم و سنگ آهن بهره مند است و یكی از مهم ترین عرضه كنندگان محصولات پتروشیمی و سنگ آهن در جهان هم به حساب می آید.
 

1396/09/07
22:34:03
5.0 / 5
6156
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار