مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع كوچك

رونق صنعت نیازمند تحرك صنایع كوچك است یا ۹۰ درصد صنایع كشور كوچك هستند

رونق صنعت نیازمند تحرك صنایع كوچك است یا ۹۰ درصد صنایع كشور كوچك هستند آچار: مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع كوچك تصریح كرد كه برای رونق بخشیدن به صنعت و اقتصاد كشور باید در بخش صنایع كوچك تحرك بیشتری رخ دهد.



محمد حسین مقیسه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه بیش از ۹۰ درصد صنعت در ایران در بخش صنایع كوچك است و برای تولید اشتغال كه هم اكنون مهمترین مبحث در كشور تلقسی می گردد باید توجه ویژه تری به صنایع كوچك شود، اظهار نمود: صنایع كوچك از چند مشكل رنج می برند كه بخشی از آن باید توسط دولت و بخش دیگر آن توسط فعالان صنایع كوچك حل شود.

وی ادامه داد: مشكل نقدینگی و تامین مالی از مهمترین مسائل روز صنایع كوچك است كه در این بخش دولت باید اقدامات جدی تری انجام دهد. علاوه بر این شناخت بازار و توجه به نیازهای مصرف كننده ازموضوعاتی است كه فعالان صنعتی باید بیش از پیش آن را مورد توجه قرار دهند.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع كوچك با اشاره به اینكه كسب و كارهای نوین و استارتاپ ها از دیگر موضوعاتی هستند كه سرمایه گذاران جدید صنایع كوچك باید آن را لحاظ كرده و با مطالعه بیشتری وارد این عرصه شوندف تصریح كرد: در ۱۰۰ روزه آغاز دولت دوازدهم اقداماتی برای بهبود فضای كسب و كار و حل مشكلات صنعت اقداماتی صورت پذیرفته است.

مقیسه با اشاره به اینكه صندوق ضمانت سرمایه گزاری صنایع كوچك در طول ۱۰۰ روز آغاز دولت دوازدهم ۱۱۶ ضمانت نامه به ارزش ۹۰۰ میلیارد ریال برای صنایع كوچك صادر و تمدید كرده است، بیان كرد: در این مدت برای ۳۱ واحد صنعتی كوچك در حال احداث به مبلغ ۳۸۶ میلیارد ریال و برای ۴۱ واحد به ارزش ۳۷۱ میلیارد ریال جهت سرمایه در گردش و برای هشت واحد صنعتی جهت طرح های توسعه ای به مبلغ ۵۲ میلیارد ریال ضمانت نامه صادر شده است.

به گفته وی در هشت ماهه سال جاری این صندوق به رشد بالای ۱۰۰ درصدی در صدور ضمانت نامه نسبت به مدت مشابه سال قبل دست یافته وامیدوار است این رشد تا آخر سال ادامه داشته باشد. علاوه بر این راه اندازی سامانه الكترونیكی صدور ضمانت نامه و همینطور تنوع در وثایق دریافتی به منظور سهولت در روند صدور ضمانت نامه از مهمترین اقدامات صندوق در ماه های گذشته بوده است كه با افزایش سرمایه صندوق در بودجه ۹۷ می توانیم خدمات خویش را به صنایع كوچك توسعه دهیم.




1396/09/16
15:57:50
5.0 / 5
5526
تگهای خبر: اقتصاد , صنعت , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار