در پاسخ به مهر عنوان شد:

شراكت خارجی ها با ایران در صنعت باطری حساس است

شراكت خارجی ها با ایران در صنعت باطری حساس است آچار: انجمن باطری سازان اعلام نمود: شراكت خارجی ها با ایران در صنعت باطری حساس است و باید اظهارنظر دقیق و تخصصی در رابطه با آن داشت.به گزارش آچار به نقل از مهر، انجمن باطری سازان در واكنش به انتشار خبری با عنوان «اعلام آمادگی شركت های بزرگ برای شراكت با ایران» در صفحه صنعت، معدن و تجارت اعلام نمود: باتری ایرانی رقیب بالقوه و سرسخت تركیه و كره در بازار منطقه است. در این توضیحات آمده است: در تاریخ ۲۴ آبان خبری به نقل از جناب آقای مهندس گویك نرسسیان رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باتری خودرو با عنوان «اعلام آمادگی شركت های بزرگ برای شراكت با ایران» بر روی خروجی خبرگزاری مهر قرار گرفت و بیان شد ایران در شراكت با خارجی ها می تواند بازار منطقه را تامین كند.
ایشان در این خبر، تنها به علاقه شركت های كره ای و تركیه ای برای مشاركت در تولید باتری در كشور اشاره كرده اند. در ادامه خبر هم آقای گویك نرسسیان به عدم وجود ظرفیت تولید در میان كشورهای منطقه – به جز تركیه- اشاره نموده و این را فرصتی برای تبدیل شدن ایران به قطب تولید باتری در منطقه عنوان نمودند.
از آنجایی كه بحث شراكت خارجی در صنایع مختلف همچون صنعت تولید باتری خودرو بسیار حساس می باشد، چنین اظهارات غیرتخصصی و غیر حرفه ای در چنین سطح وسیع انعكاس رسانه ای می تواند تهدید جدی برای تولید كنندگان باتری خودرو تلقی گردد. چون همانطور كه واضح است مشكلات صنایع گوناگون در كشور با یكدیگر متفاوت بوده بنا بر این نمی توان نسخه ای یكسان برای حل مشكلات تمامی صنایع فعال در كشور تجویز نمود.
لذا اگر بصورت كلی عنوان می گردد كه مشاركت یا سرمایه گذاری خارجی می تواند به رونق و پیشرفت صنعت كمك نماید، باید بررسی شود كه شراكت خارجی در هر صنعت به چه نحوی باید باشد تا باعث صدمه صنعت كشور نشده و تولید كننده داخلی را با مشكل مواجه نسازد. پرواضح است كه چنین مباحث تخصصی و حساسی باید ابتدا بصورت كارشناسی در جایگاه خود بررسی و نتیجه آن بصورت حرفه ای برای مخاطبان تبیین و رسانه ای گردد.1396/09/20
10:34:50
5.0 / 5
5969
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار