مدیرعامل شهرك های صنعتی:

مرگ شهرك های صنعتی

مرگ شهرك های صنعتی به گزارش آچار مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی معتقد می باشد كه وضعیت فعلی شهرك های صنعتی خیلی پویا نبوده و این شهرك ها ˮزندهˮ نیستند.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، صادق نجفی در نشستی خبری كه بامداد امروز در محل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار گردید با اشاره به این كه بیش از ۹۰ درصد صنایع در كشور، كوچك هستند، اظهار نمود: حدود ۹۶۰ شهرك صنعتی در كشور وجود دارد كه حدود ۷۰۰ مورد از آنها فعال است و باید بدانیم كه ۹۸ هزار واحد در حال ساخت قرار دارند یا پروانه ساخت و بهره برداری دریافت كرده اند.

وی اضافه كرد: باید نوسازی در واحدهای صنعتی رخ دهد و اولویت به ترتیب واحدهای كوچك، متوسط و بزرگ است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه ساماندهی و به وجود آوردن صنایع كوچك برای حل بخشی از مسائل و مشكلات اقتصادی همچون وظایف مهم سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی به حساب می آید، تصریح كرد: اولویت ما هم اكنون صنایع كوچك است و به ظرفیت رساندن صنایعی كه با ظرفیت كامل فعالیت نمی كنند، برای اشتغال از اولویت های ماست. علاوه بر این تولید نواحی صنعتی در دهستان ها با همكاری دستگاه های مختلف می تواند در بهبود وضعیت صنعتی كشور كارگشا باشد.
وی با تاكید بر اینكه فضای كسب و كار هم اكنون چندان مناسب نیست، بیان كرد: پدید آمدن شهرك های صنعتی و مناطق آزاد برای تسریع در روند كار بود ازاین رو باید به صورت ویژه به این ظرفیت ها توجه شود و نوسازی در واحدهای صنعتی، به ترتیب از كوچك، متوسط و بزرگ در دستور كار قرار گیرد.
نجفی در مورد قیمت حامل های انرژی در بخش تولید، اظهار نمود: یكی از تلاش های ما كاهش قیمت تمام شده كالای نهایی است. قیمت حامل های انرژی در ایران بسیار پایین است اما اگر همین رقم هم برای واحدهای ما مشكل تولید می كند، باید آن را مدیریت نماییم.
مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی با اشاره به اینكه حدود یكصد هزار واحد در شهرك های صنعتی وجود دارد، اظهار داشت: بیش از ۴۰ هزار واحد از این تعداد پروانه بهره برداری گرفته اند و بیش از ۳۳۰۰۰ واحد هم فعال می باشند.
وی ادامه داد: به ظرفیت رساندن كامل ۲۰ هزار واحد صنعتی طی چهار سال آینده در دستور كار است و باید فضای كسب و كار در شهرك ها بهبود یابد. ما در این راستا به دنبال تولید اختیارات بیشتر برای شهرك ها هستیم و با وزارت نیرو، بانك ها و دستگاه های مرتبط جلسات خوبی برگزار شده است.
وی در مورد طرح ضربتی تولید اشتغال و تحقق آن بیان كرد: طرح ضربتی تولید اشتغال برای ۴۵۰ هزار نفر در سال آینده در دستور كار وزارت صنعت، معدن و تجارت است و تصمیمی بلندپروازانه نیست بلكه می توان این رقم را هم افزایش داد.
مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی به صنعت پوشاك هم اشاره نمود و اظهار داشت: تامین سرمایه در گردش و مبحث تحرك بازار در صنعت پوشاك باید مورد توجه قرار گیرد. پوشاك در كالاهای چمدانی مسافران خارج از كشور كمتر شده كه این روند رشد این صنعت را در داخل كشور نشان داده است. علاوه بر این تولید پوشاك صنعتی كشور در حال توسعه است و در بخش كت و شلوار، لباس زیر و كیف و كفش تولیدات مناسبی به بازار عرضه می گردد.


 

1396/10/11
13:05:50
5.0 / 5
6459
تگهای خبر: بازار , تولید , صنعت , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار