نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان:

نباید دلارهای نفتی صرف هزینه واردات شود

نباید دلارهای نفتی صرف هزینه واردات شود آچار: نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان اظهار داشت: دلارهای نفتی سرمایه كشور است و نباید با آن واردات صورت گیرد.


به گزارش خبرنگار ایسنا، مصطفی رناسی شامگاه (چهارشنبه) در سمینار چالش های اقتصاد ایران در مسیر توسعه پایدار كه در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، اظهار نمود: قسمت عمده و محور فعالیت های اتاق بازرگانی اصفهان معطوف به آموزش شده است كه این مورد در دیگر نقاط دنیا هم مشاهده می گردد.

وی اضافه كرد: بر مبنای آمار از سال 70 تا 95 قیمت كالاهای وارداتی 40 برابر، تورم 83 درصد، افزایش قیمت كالاهای تولید داخل 81 برابر، مزد كارگر 160 برابر و قیمت ارز 26 برابر شده است.

نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان ادامه داد: مسیر كشور به سمت واردات صنعت بوده و تولید داخل با مشكل مواجه شده كه در نهایت سبب تخریب شهرك های صنعتی شده است.

رناسی با اشاره به اینكه دلارهای نفتی سرمایه كشور است و نباید با آن واردات صورت گیرد، اظهار داشت: این سرمایه باید صرف تامین زیرساخت ها و تولیدات داخلی شود و این مورد با مدیریت دولت امكان پذیر است، اما متاسفانه دولت با دلارهای نفتی درصدد جلوگیری از افزایش تورم است و سبب ورود كالاهای وارداتی شده است.

وی با اشاره به اینكه با وجود افكار عمومی، قیمت كارگر در كشورمان ارزان نیست، تصریح كرد: قیمت یك كارگر در خارج از كشور 180 دلار است، اما در داخل كشور قیمت به 300 دلار می رسد. برای هر كارگر 75 دلار به تامین اجتماعی پرداخت می گردد كه در هیچ كجای دنیا به این صورت نیست.

نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان افزود: هر دولت بنا بر سیاست های خود، تصمیماتی را اتخاذ می كند و مسیری را می رود، ازاین رو كشور نمی تواند به سمت توسعه پایدار حركت نماید.

رناسی به بحث افزایش قیمت بنزین اشاره و اظهار نمود: دولت به علت اینكه منابع مالی ندارد، برای تامین بودجه خود نیاز دارد تا قیمت بعضی از كالاها مانند قیمت بنزین را افزایش دهد. در صورتی كه این كار را انجام ندهد مجبور است پول چاپ كند كه این مورد هم سبب تورم خواهد شد.1396/10/28
17:54:49
5.0 / 5
5452
تگهای خبر: ارز , بازرگانی , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار