در گفتگو با مهر عنوان شد؛

كارگروه معدن به دنبال اجرای ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید

كارگروه معدن به دنبال اجرای ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید آچار: عضو كمیسیون صنایع اظهار داشت: اجرای ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید و آیین نامه اجرایی آن بخصوص عرضه محصولات معدنی با استفاده از بورس كالا به شكسته شدن انحصار و تنظیم بازار این محصولات خواهد انجامید.


سیدمهدی مقدسی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره قانون رفع موانع تولید و ماده ۳۷ این قانون، اظهار داشت: اجرای ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید و آیین نامه اجرایی آن بخصوص عرضه محصولات با استفاده از بورس كالا اقدامی راهگشا در حوزه معدن است زیرا سبب شفاف سازی در بازار شده و به كشف واقعی قیمت ها كمك می نماید.
عضو كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: برای جلوگیری از خام فروشی مواد اولیه و صادرات آن، عرضه در بورس كالا طبق ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر را می توان یكی از طریق های مناسب برای این مورد دانست به طوریكه اجرای این ماده قانونی به تشخیص نیاز داخل به سنگ آهن از بستر بورس كالا منجر می گردد.
وی تصریح كرد: با عرضه محصولات معدنی با استفاده از بورس كالا نه تنها نحوه قیمت گذاری و خرید و فروش روشن خواهد شد بلكه انحصارها در این بازار شكسته شده و به تنظیم بازار این محصولات كمك به سزایی خواهد نمود.
مقدسی اظهار داشت: مجلس با استفاده از ابزارهای نظارتی خود بر بازارها همچون بازار محصولات معدنی نظارت كامل و دقیق دارد. به صورتی كه هم اكنون در جلسات كمیسیون صنایع و معادن مجلس و بخصوص كارگروه معدن به صورت جدی در حال پیگیری اجرای دقیق و كامل ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر هستیم تا محصولات معدنی بخصوص سنگ آهن برپایه این ماده قانونی در بورس كالا عرضه شود.
وی خاطرنشان كرد: قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر بسیار پیشرفته است كه همه موارد را برای ذی نفعان صنعت و معدن مشخص كرده است، بنابراین عمل به ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید به نفع فعالان اقتصادی و تولیدكنندگان كشور خواهد بود.

1396/11/03
13:17:38
5.0 / 5
5427
تگهای خبر: بازار , تولید , سنگ , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار