دولت آلمان در تدارك ممنوع كردن خودروهای دیزلی

دولت آلمان در تدارك ممنوع كردن خودروهای دیزلی آچار: دولت ائتلافی آلمان كه قبلا تمایلی به ممنوعیت خودروهای دیزلی نداشت، خویش را برای اجرای آن در شهرهای مختلف آماده می كند و دادگاه عالی فدرال آلمان مقرر است روز سه شنبه در این باره تصمیم بگیرد.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، شواهد نشان داده است دولت آلمان ممنوعیت استفاده از خودروهای دیزلی راغیرقابل اجتناب می داند و خویش را برای اجرای سریع آن آماده می كند.
برخی سیاست گذاران آلمان معتقدند با الویت قرار دادن سلامتی و محافظت شهروندان در مقابل دی اكسید كربن و ذرات معلق، باید قوانین جدیدی وضع شوند.
پیش تر وزارت حمل ونقل و توسعه شهری آلمان از تمایل دولت برای خودداری از ممنوعیت خودروهای دیزلی اطلاع داد. یك سخنگوی دولت به طرحی موسوم به "برنامه سریع هوای پاك" اشاره نمود كه در دست تهیه است و هزینه میلیاردی دارد.
او هم چنین از برنامه های دولت آلمان برای مقابله با آلودگی هوا در بعضی شهرها اطلاع داد و بعنوان نمونه به قوانین رانندگی كارآمد در خیابان ها اشاره نمود.
كمیسیون اتحادیه اروپا در ماه های اخیر برای دومین بار به آلمان در مورد آلودگی هوا التیماتوم داد. آخرین اخطار هفته گذشته بود كه از آلمان و چهار كشور دیگر عضو اتحادیه اروپا خواسته شد هر چه سریع تر آلودگی هوا را در كشورهای خود كاهش دهند.
كمیسیون اتحادیه اروپا گفته است در غیراین صورت از آلمان، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و انگلیس به علت عدم رعایت استاندارهای این اتحادیه به دادگاه عالی اروپا در بروكسل شكایت خواهد نمود.
دادگاه عالی فدرال آلمان در شهر لایپزیگ روز سه شنبه درباره سرنوشت خودروهای دیزلی تصمیم می گیرد. حكم این دادگاه مشخص خواهد نمود آیا ممنوعیت تردد این نوع خودروها بدون وجود قوانین كه شامل همه ایالت های آلمان می شود، مجاز خواهد بود یا خیر.
به گزارش دویچه وله، آلودگی هوا در آلمان رو به كاهش است. با این همه میزان آلودگی در ۷۰ شهر این كشور همچنان بالاتر ازحد مجاز اتحادیه اروپاست.1396/12/06
13:45:36
5.0 / 5
5808
تگهای خبر: خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار