وزیر صنعت؛

مالیات بر ارزش افزوده چالش اصلی تولیدكنندگان ایرانی است

مالیات بر ارزش افزوده چالش اصلی تولیدكنندگان ایرانی است آچار: وزیر صنعت، معدن و تجارت دریافت مالیات بر ارزش افزوده از زنجیره های مختلف تولیدی را یكی از چالش های تولیدكنندگان اعلام نمود.


به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن وتجارت، محمد شریعتمداری امروز دوشنبه در نشست كمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی كه با حضور رییس مجلس و وزیر نفت برگزار شد، با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ از جانب مقام معظم رهبری به نام سال «حمایت از كالای ایرانی» اظهار داشت: امسال بر مبنای پیگیری مقام معظم رهبری و اتكا به تولید داخل، توسعه اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی اقتصاد به نام "سال پشتیبانی از تولید ایرانی" نامگذاری شد كه نامگذاری این سال تاكید مجدد ایشان جهت استفاده از كالای ایرانی است.
وی با اشاره به اینكه در دو حوزه اساسی در این باره گام های مهمی برداشته شد، اضافه كرد: مردم و مسؤولان باید در تحقق شعار سال ۹۷ تلاش كنند كه بر این مبنا مردم علی رغم تمام كاستی هایی كه وجود دارد باید تعصب در مصرف كالای ایرانی داشته باشند.
شریعتمداری با تاكید بر لزوم كوشش برای كیفیت بخشی به كالای ایرانی برای تولید انگیزه خرید در مردم، ادامه داد: متأسفانه قدم های مناسب فرهنگی در مصرف كالاهای ایرانی برداشته نشده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه كمپین های مختلفی برای كالاهای ایرانی با مدیریت جوانان تشكیل شده است، خاطرنشان كرد: باید یك شرایط عمومی تولید شود تا مردم از كالاهای ایرانی همانند لوازم خانگی و سایر لوازم صنعتی استفاده كنندكه بخشی از مأموریت ها و مسئولیت های وزارت صنعت، معدن و تجارت كمك به ایجاد كمپین و فكر و اندیشه برای پشتیبانی از كالای ایرانی است.
شریعتمداری با اشاره به اینكه در حوزه تولید راه افتادن چرخه تولید از همه ابعاد مهم و ضروری می باشد، ادامه داد: به هر میزان سرمایه گذاری داخلی و خارجی در كشور به فعلیت درآید كیفیت كالاها افزایش می یابد كه در این راستا برگرداندن قطار تولید به ریل اصلی خود از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.
وی با تاكید بر اینكه استفاده از قوانین و مقررات موجود در حوزه های مختلف و گوناگون برای پشتیبانی از تولید مهم است، بیان كرد: پروژه قرارداد نفتی با توتال یكی از پروژه های مهمی بود كه بر مبنای مذاكرات ساخت تجهیزات مهندسی این پروژه در داخل كشور انجام می گردد و ارتباطی بین بخش مهندسی ایران و این پروژه شكل گرفت.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه برای كیفیت بخشی به تولید باید به نوسازی صنایع داخلی توجه كرد، اضافه كرد: محدودیت منابع یكی از عوامل كند بودن نوسازی در كشور است كه مبلغ مناسبی در سال۹۷ برای نوسازی صنعت كشور اختصاص یافته است كه در این راستا باید نرخ بازده صنعتی مناسب هم تعیین شود.
شریعتمداری با اشاره به اینكه جوایز مشوق های صادراتی سال های سال به فراموشی سپرده شده و استفاده كاملی از آن نمی شد، اضافه كرد: با حمایت رئیس مجلس و پیگیری های ایشان بخشی از حقوق ورودی و سود بازرگانی از واردات به پشتیبانی از صادرات غیرنفتی در قالب جوایز صادراتی اختصاص یافت.
وی با اشاره به اینكه قانونی برای تشكیل سازمان های توسعه ای تصویب شده است، ادامه داد: این سازمان ها می توانند با كمك بخش خصوصی به بخش تولید كشور كمك كنند و سازمان های توسعه ای برای تولید با كیفیت از سال ۹۷ می توانند گام های مهمی بردارند.
شریعتمداری خاطرنشان كرد: در قانون بودجه سال ۹۷ اقدامات خوبی برای پشتیبانی از كالای ایرانی صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینكه اگر امروز وارد یك واحد تولیدی شوید، مالیات بر ارزش افزوده یكی از مشكلات تولیدكنندگان است، اضافه كرد: یكی از تقاضاهای تولیدكنندگان اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده است كه بر این اساس باید دریافت مالیات از زنجیره ها رها شود و تنها از مصرف كننده نهایی مالیات دریافت شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان كرد: تولیدكنندگان درباره اصل مالیات هم با عنایت به شرایط اقتصادی و تولیدی مشكلاتی دارند كه بر این اساس شناسایی مودیان مالیاتی جدید هم باید در اولویت قرار گیرد.

1397/01/20
18:51:42
5.0 / 5
5294
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار