اروپا به دعوای آمریكا و چین می پیوندد

اروپا به دعوای آمریكا و چین می پیوندد به گزارش آچار اتحادیه اروپا از سازمان تجارت جهانی درخواست نمود به شكایتی كه چین ضد تعرفه های واردات آمریكا برای فولاد و آلومینیوم نزد این نهاد مطرح كرده است، ملحق شود.به گزارش آچار به نقل از ایسنا، دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریكا به بهانه امنیت ملی، تعرفه ۲۵ درصدی برای واردات فولاد و تعرفه ۱۰ درصدی برای واردات آلومینیوم وضع كرده اما تا اول ماه مه معافیت موقتی از این تعرفه ها برای اتحادیه اروپا قائل شده است.

چین ضد افزایش تعرفه های آمریكا برای واردات فولاد و آلومینیوم در سازمان تجارت جهانی شكایتی را تنظیم كرده كه اولین مرحله رسیدگی به این شكایت، رایزنی است.

سازمان تجارت جهانی اعلام نموده اتحادیه اروپا بعنوان یكی از طرفینی كه در این مسئله منافع تجاری قابل توجهی دارد، درخواست رسمی برای پیوستن به این رایزنی ها را مطرح كرده است.

اتحادیه اروپا اعلام نموده منافع قابل توجهی دارد زیرا اگر معافیت موقتی آمریكا به آخر برسد و تعرفه ها اعمال شود، صادرات این بلوك ضربه خواهد خورد.

هنگ كنگ، هند، روسیه و تایلند همگی برای پیوستن به این رایزنی ها درخواست داده اند. در بین شركای تجاری آمریكا كه معافیت موقتی گرفته اند، اتحادیه اروپا اولین طرفی است كه خواهان پیوستن به این مرافعه شده است.

كانادا، مكزیك، استرالیا، برزیل و كره جنوبی هم معافیت موقتی گرفته اند و معافیت كره جنوبی به مدت نامعلومی تمدید شده است.

كمیسیون اروپا كه سیاست تجاری ۲۸ كشور عضو اتحادیه اروپا را هماهنگ می كند، اعلام نموده كه این بلوك خواستار دریافت معافیت دائم بدون هیچ شرطی است.

از سوی دیگر هند، روسیه، نروژ، سنگاپور، سوئیس، تركیه و ونزوئلا هم به چین پیوسته و نگرانی و یاس خویش را نسبت به تعرفه های آمریكا برای واردات فلزات ابراز كرده اند.

بر اساس گزارش یورونیوز، یك منبع مطلع در كمیسیون اروپا اظهار كرده برای اتحادیه اروپا طبیعی است كه بخواهد در رایزنی ها نظارت كند و در صورت داشتن منافع قابل توجه، دیدگاه های خویش را ابراز كند و سازمان تجارت جهانی را مكان مناسبی برای حل اختلافات می داند.

 

1397/02/04
14:43:43
5.0 / 5
6291
تگهای خبر: تجارت , فولاد , واردات , تعرفه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار