بررسی مشكلات منطقه آزاد ارس با حضور مسئولان

بررسی مشكلات منطقه آزاد ارس با حضور مسئولان آچار: مشكلات واحدهای صنعتی منطقه آزاد ارس در نشست مشترك كمیسیون اقتصادی مجلس و مدیران اقتصادی كشور با مسئولان استان و منطقه آزاد ارس بررسی گردید.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، واحدهای تولیدی مستقر در ارس در این جلسه مشكلات خود همچون نبود سرمایه در گردش، مشكلات ناشی از نوسانات ارز و محدودیت ها برای تعمیر دستگاه های تولیدی در سرزمین اصلی و... را مطرح نمودند.
مرتضی بانك - مشاور رییس جمهور و دبیر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی - در این جلسه اظهار نمود: سرمایه گذار فعال در مناطق آزاد به قانون اداره كرد مناطق آزاد اعتماد كرده اند و عدم اجرای هر یك از بخش های این قانون می تواند فعالان اقتصادی را مایوس كند.
وی ادامه داد: اگر مناطق آزاد را بعنوان یك راه تنفس در اقتصاد كشور می دانیم، باید كاری نماییم كه این مناطق تقویت شوند و تمامی مصوبات قانونی برای تقویت مناطق آزاد باشد.
بانك تصریح كرد: سامانه جامع و یكپارچه گمركی كه در منطقه آزاد ارس هم فعال گشته است می تواند به وحدت رویه گمركی در تمام مناطق آزاد كشور كمك نماید.
وی ادامه داد: بخشی از مشكلات مناطق آزاد در حوزه قوانین و مقررات است كه با مساعدت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، می توان این مشكلات را به راحتی و با تغییر قوانین برطرف كرد.
مجید خدابخش – استاندار آذربایجان شرقی - هم اظهار داشت: در كنار احداث فرودگاه، طرح توسعه راه آهن جلفا به سمت كشورهای همسایه و اروپا هم می تواند جلفا را بعنوان یكی از مناطق برتر ترانزیتی دنیا مطرح كرده و این طرح توجیه اقتصادی و درآمد بالایی به همراه دارد.
محمدرضا پور ابراهیمی - رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی - هم اظهار داشت: بازدید اعضای كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از مناطق مختلف كشور، با هدف بررسی مشكلات به صورت میدانی انجام شده است تا بتوانیم از ظرفیت رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برای رفع مشكلات نقاط مختلف كشور استفاده نماییم.
وی ادامه داد: بعضی از مشكلات منطقه آزاد ارس كه در بازدید از این منطقه مشخص شده و مربوط به اصلاح قوانین است، در جلسات كمیسیون اقتصادی بررسی می گردد تا بتوانیم راهكارهای مناسبی را در این زمینه عرضه دهیم.
فرود عسگری - رئیس كل گمرك جمهوری اسلامی ایران - هم اظهار داشت: شركت های صادركننده ارس در سطح یك گمركی كشور قرار می گیرند تا بدون كارشناسی بتوانند محصولات خویش را صادر و دستگاه های صنعتی را برای تعمیر و تكمیل به خارج كشور منتقل كنند.
مقرر شد، كمیسیون اقتصادی مجلس مشكلات منطقه ازاد ارس را بررسی نموده و گزارشی در این حصوص ارائه دهد.1397/02/08
10:12:16
5.0 / 5
5856
تگهای خبر: اقتصاد , تعمیر , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار