رئیس سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران:

تبریز الگوی شهر صنعتی ایران می شود، نوسازی ۳۵ هزار صنایع در كشور

تبریز الگوی شهر صنعتی ایران می شود، نوسازی ۳۵ هزار صنایع در كشور آچار: تبریز - رئیس سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران از انتخاب تبریز بعنوان الگوی شهر صنعتی ایران اطلاع داد.به گزارش آچار به نقل از مهر، صادق نجفی عصر امروز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اینكه رویداد تبریز ۲۰۱۸ برای كشور، آذربایجان شرقی و تبریز فرصتی بزرگ بشمار می رود تصریح كرد: اینكه چگونه می توانیم از این فرصت برای توسعه استان استفاده نماییم لازم است تا هدفمند حركت كرده، برنامه مدون و در كنار همدیگر باشیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: خواسته ها از رویداد تبریز ۲۰۱۸ نامحدود و منابع و امكانات محدود است و طبیعتاً نمی توان تمامی خواسته ها اجابت كرد اما اگر در كنار همدیگر باشیم به قطع یقین می توانیم بر مشكلات و كم و كاستی هایی كه وجود دارد غلبه نماییم.
وی ادامه داد: وقتی از تبریز بعنوان شهر نخستین ها یاد می گردد این لقب را چه كسی جزء مردم می تواند به تبریز داده باشد این در شرایطی است كه اگر مردم بخواهند می توانند توسعه بیش از پیش آذربایجان شرقی و تبریز را فراهم نمایند.
رئیس سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران با ذكر اینكه فراهم سازی بخشی از توسعه آذربایجان شرقی وظیفه حاكمیت است، اظهار داشت: داشتن برنامه در توسعه آذربایجان شرقی در تمامی زمینه ها ضروری می باشد و دولت برای توسعه این استان انگیزه لازم را دارد.
نجفی افزود: بیش از ۹۵ درصد صنایع فعال آذربایجان شرقی صنایع كوچك هستند و به لحاظ اینكه بنده متعلق به آذربایجان هستم دین خویش را در حیطه اختیاراتم با انتخاب آذربایجان شرقی در بعضی حوزه ها بعنوان پایلوت كشوری به شكلی اداء می كنم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از انتخاب تبریز بعنوان الگوی شهر صنعتی ایران اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به سابقه دیرینه صنعت در تبریز و در جهت تلاش هایی كه انجام شده تبریز را بعنوان الگوی شهر صنعتی كشور معرفی می نماییم.
بررسی مشكلات كیف و كفش چرم تبریز در وزارت صنعت، معدن و تجارت
وی همینطور اظهار داشت: طبق دستور رئیس جمهور، در هفته جاری جلسه ای با حضور نمایندگان و فعالان حوزه كیف و كفش چرم تبریز در وزارت صنعت، معدن و تجارت تشكیل و نتیجه این جلسه به رئیس جمهور ارجاع داده می شود؛ امیدواریم بتوانیم برای رشد و رونق صنعت چرم تبریز گام های اساسی برداریم.
رئیس سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران در ادامه بابیان اینكه بخشی از تحقق شعار " پشتیبانی از كالای ایرانی " منوط به توجه تولیدكنندگان به رقابت، كیفیت و قیمت محصولات تولیدی است، بیان كرد: در این میان شعار "حمایت از كالای ایرانی" به دولت و بخشی دیگر به همت و غیرت ملت ایران بستگی دارد به صورتی كه پویش مردمی مصرف كالای ایرانی كه از سال قبل شروع شده توانسته در بازار تحرك جدی تولید كند.
نجفی تاكید كرد: وقتی ایرانی می بیند همتای خود و جوانی بیكار مانده راغب به مصرف كالای ایرانی می گردد تا با رونق كسب و كار برای بیكاران اشتغال زایی صورت گیرد به این حركت غیرت و همت ایرانی می گویند.
۳۵ هزار صنایع كوچك در كشور نوسازی و بازسازی می شود
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاكید بر اینكه بیش از ۸۵ هزار واحد صنایع كوچك در كشور وجود دارد، تصریح كرد: امسال می خواهیم تا ۳۵ هزار و ۵۰۰ واحد از صنایع كوچك كشور را نوسازی و بازسازی نماییم كه مجدداً بخشی از این هدف گذاری به تولیدكنندگان و بخشی دیگر به دولت متكی است.
وی با تاكید بر اینكه بخشی از نواحی و شهرك های صنعتی كشور به زون های صنایع دستی تبدیل می شود، اضافه كرد: بر مبنای تفاهم نامه ای كه بین سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امضاءشده، تبریز را در اجرای طرح تبدیل بخشی از نواحی و شهرك های صنعتی به زون های صنایع دستی بعنوان پایلوت كشوری انتخاب كرده ایم.
زون های صنایع دستی در شهرك های صنعتی كشور تولید می شود
رئیس سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران ادامه داد: مشوق های تعددی برای كسانی كه قصد راه اندازی واحدهای تولیدی صنایع دستی در نواحی و شهرك های صنعتی دارد در نظر گرفته ایم و از سویی دیگر در شهرك صنعتی تبریز محلی برای استقرار واحدهای تولیدی صنایع دستی هم تعین شده است.
نجفی بابیان اینكه تبریز الگوی شهر صنعتی كشور خواهد شد، اظهار داشت: در این راستا شهرك صنعتی بعثت تبریز را انتخاب كرده ایم تا با تكمیل زیرساخت ها و خدماتی كه مورد نیاز است می خواهیم تا تبریز را الگوی شهر صنعتی كشور نماییم كه با عرضه طرح به رئیس جمهور مورد استقبال قرار گرفته است.
وی از توسعه جنگل كاری در ۲۰۰ هكتار از شهرك صنعتی شماره چهار تبریز خبر داد، خاطرنشان كرد: طی توافقی كه با سازمان محیط زیست كشور صورت گرفته مقرر شده تا ۲۰۰ هكتار از شهرك صنعتی شماره چهار تبریز برای جنگل كاری اختصاص پیدا كند و تمامی هزینه های آن از جانب سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران تأمین می گردد.

1397/02/09
23:13:24
5.0 / 5
6257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار