در گفتگو با مهر عنوان شد؛

كاهش نوسانات نرخ ارز در بازار، نظام ارزی كشور شفاف شد

كاهش نوسانات نرخ ارز در بازار، نظام ارزی كشور شفاف شد آچار: عضو كمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: با استمرار شرایط كنونی و ارتقای سامانه نیما می توان پیش بینی نمود كه به دستاوردهای مهمی همچون شفافیت در نظام ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات دست پیدا نماییم.


عزت الله یوسفیان ملا، عضو كمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به موفقیت سامانه نیما در مدت كوتاه استقرار، اظهار داشت: سیاست ارزی دولت توسط سامانه نیما، برای فرونشاندن التهاب بازار ارز موثر بوده و دولت با استقرار این سامانه در جهت شفافیت نظام ارزی كشور گام مهمی برداشته است.
وی یكی از تاثیرات استقرار سامانه نیما را كاهش قیمت ارز در هفته جاری در بازار سیاه دانست و تصریح كرد: این سامانه حركت پایداری برای كنترل نرخ ارز بوده و توانسته به كمك برخورد دستگاه های نظارتی با بازیگران بازار سیاه نوسانات ارزی را كنترل كند؛ ازاین رو با استمرار شرایط كنونی و ارتقای سامانه نیما، می توان پیش بینی نمود كه به دستاوردهای مهمی همچون شفافیت ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات دست پیدا نماییم.
این نماینده مجلس با اشاره به ریشه نوسانات بازار ارز از ابتدا سال جاری اظهار داشت: دولت با اتخاذ سیاست های ارزی توانسته تقاضاهای غیرواقعی بازار را مدیریت كند و شرایط را به حالت عادی برگرداند.
یوسفیان ملا در انتها با اشاره به تاثیر كم خروج آمریكا از برجام بر بازار ارز تصریح كرد: التهابات بازار ارز، پیش از خروج عجولانه آمریكا از برجام رخ داد؛ درحالیكه آمریكایی ها انتظار داشتند با خروج از برجام قیمت ارز در كشور چندین برابر شود؛ اما چون نظام نسبت به تصمیمات خارجی واكسینه شده بازار ارز به این مورد واكنش منفی نشان داد.

1397/02/28
12:33:42
5.0 / 5
5169
تگهای خبر: ارز , بازار , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار