كشت توت فرنگی جایگزینی مناسب برای برنج در زمان بحران آب

كشت توت فرنگی جایگزینی مناسب برای برنج در زمان بحران آب آچار: بخشدار بهنمیر اظهار داشت: آب مورد نیاز برای كشت توت فرنگی به نسبت كشت برنج بسیار پایین است به صورتی كه هر كیلو توت فرنگی 60 لیتر آب مصرف می كند.


«اسحق علی كشاورز» در مورد چگونگی تبدیل شدن «بهنمیر» به قطبیت تولید توت فرنگی كشور و مازندران در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: 560 هكتار از اراضی كشاورزی شهرستان بهنمیر به كشت توت فرنگی اختصاص یافته است.
وی با اشاره به این كه دومین جشنواره توت فرنگی امسال در بهنمیر برگزار شد، تصریح كرد: برگزاری جشنواره توت فرنگی یكی از راهكارهایی بود كه برای فروش این محصول در نظر گرفته شده است.
بخشدار بهنمیر خاطرنشان كرد: این جشنواره ها برای معرفی بخش خصوصی بود و در طول برگزاری آن مدیران استانی هم حضور داشتند.
كشاورز با بیان این كه در بهنمیر فروش محصول توت فرنگی به صورت تشكیل گونه است تا از هدررفت محصول در فروش جلوگیری شود، یادآورشد: برخلاف شهرستان های دیگر كه بعضاً مشاهده شده در كنار خیابان به فروش توت فرنگی می پردازند، در بهنمیر بازار تهران و شهرستان ها را خود كشاورزان مدیریت می كنند.
كشاورز با اشاره به این كه یك كشاورز ماهر با رعایت اصول و موازین كشاورزی می تواند در هر هكتار 150 میلیون تومان درآمد كسب كند، اضافه كرد: كشت توت فرنگی در اشتغالزایی تأثیر چشمگیری دارد به صورتی كه بیش از 1000 نفر كارگر حتی از خارج و داخل استان مازندران در فصل كشت و برداشت این محصول مشغول به كار می شوند.
وی اضافه كرد: با كشت توت فرنگی بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان در چرخه اقتصادی به گردش در می آید كه نقش بسزایی در رونق اقتصادی استان خواهد داشت.
بخشدار بهنمیر خاطرنشان كرد: باید سطح زیر كشت توت فرنگی از 500 هكتار افزایش پیدا كند، چون فصل كشت توت فرنگی زمان مناسبی بوده و مشكل تأمین آب برای این محصول وجود ندارد.
وی اضافه كرد: آب مورد نیاز برای كشت توت فرنگی به نسبت كشت برنج بسیار پایین است به صورتی كه هر كیلو توت فرنگی 60 لیتر آب مصرف می كند.


1397/03/03
19:56:01
5.0 / 5
5354
تگهای خبر: اقتصاد , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار