، اختصاصی ایسنا،

واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم كالا ممنوع شدبعلاوه اسامی

واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم كالا ممنوع شدبعلاوه اسامی آچار: برپایه ابلاغیه وزیر صنعت، معدن و تجارت به سازمان توسعه تجارت، ثبت سفارش و واردات ۱۳۳۹ ردیف تعرفه ای كالا كه شامل بیش از ۱۴۰۰ قلم كالا است ممنوع گردید. خودرو هم جزو كالاهای ممنوعه واردات قرار دارد.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه ای به تاریخ سی ام خرداد ماه جدیدترین مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را برای اجرا به سازمان توسعه تجارت ابلاغ كرده است.

در این نامه آمده است: " بدین وسیله فهرست گروه چهارم كالایی شامل ۱۳۳۹ ردیف تعرفه ۸ رقمی كه ثبت سفارش آنها در جلسه روز جاری ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ممنوع گردیده، جهت اجرا ابلاغ می گردد. لازم به ذكر است كه تمام ثبت سفارش های صادره قبلی مربوط به این ردیف كالاها فاقد اعتبارند مگر اینكه پیش از این تاریخ توسط شبكه بانكی تامین ارز شده و یا بدون انتقال ارز باشند".

در این شرایط طبق ابلاغیه وزیر صنعت، معدن و تجارت، ثبت سفارش و واردات كالاهای قرار گرفته در گروه چهارم كالایی كه شامل ۱۳۳۹ ردیف تعرفه گمركی كالا است ممنوع اعلام شده و متوقف خواهد شد و همینطور ثبت سفارش های پیشین انجام شده برای واردات این كالاها هم ابطال می گردد مگر برای آن دسته از كالاهای ثبت سفارش شده ای كه ارز آن ها با استفاده از شبكه بانكی تامین شده یا واردات آنها در شرایط بدون انتقال ارز باشد.

در این ۱۳۳۹ ردیف تعرفه گمركی كالایی، بیش از ۱۴۰۰ قلم كالا وجود دارد كه شامل شش گروه كالایی عمده بوده و خودروی آماده (CBU) هم همچون كالاهای ممنوعه واردات تعیین شده است.

به نظر می رسد این تصمیم در جهت پشتیبانی از كالاهای تولید داخل و همینطور كنترل خروج ارز اتخاذ شده است.

لیست كامل كالاهای واردات ممنوع را می توانید اینجا ببینید.
1397/04/02
21:35:38
5.0 / 5
5616
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار