راهنمای خرید ابزار دست دوم

راهنمای خرید ابزار دست دوم آچار: ابزار دست دوم اگر درست انتخاب و خرید شود، قطعاً معامله مقرون‌به‌صرفه‌ای می باشد ولی اگر در خرید آن به یك سری نكات توجه نگردد حتماً باعث پشیمانی می شود. در ادامه با ما همراه باشید.


خرید ابزارهای دست‌دوم احتمالاً راه خیلی خوبی برای تجهیز كارگاه است. شما می‌توانید مقدار قابل‌توجهی از بودجه خود را ذخیره كنید. از طرف دیگر احتمال دارد كه شما دردسر كس دیگری را خریده باشید یعنی بلافاصله پس از استفاده از ابزار پشیمان شوید.
 
قبل از خرید هرگونه ابزاری در گام اول باید نیاز خود را بسنجید، مقدار بودجه خود را مشخص كنید، بازار را بشناسید و قیمت ابزارهای نو را تقریباً بدانید، ابزار را نیز بشناسید و با ابزارهای سالم قبلاً كاركرده باشید. اگر مراحلی كه عنوان می‌شود را پیگیری كنید، درصد ریسك خرید ابزارهای به‌دردنخور را كم خواهید كرد.
 
یك : چه كارگاهی می‌خواهید تأسیس كنید؟
 
هدف شما چیست؟ در كارگاهتان چه كاری می‌خواهید انجام دهید؟ نجاری، جوشكاری، پرینت سه‌بعدی و نمونه‌سازی یا كار دیگری؟ فقط ابزارهایی را بخرید كه در آن زمان به آن‌ها نیاز دارید. همه می‌دانند كه انتخاب ابزار كار دشواری است. مخصوصاً زمانی كه عاشق ابزار باشید و در انبوهی از ابزارها شما را رها كنند. مانند كودكی در شهر شیرینی‌ها! اما فقط روی كار خود و آنچه قرار است بسازید تمركز كنید و بهترین ابزارها را انتخاب كنید.
 
دو : برای ابزار دست دوم مقدار بودجه خود را بدانید و بازار را نیز بشناسید
 
قبل از اینكه شروع به خرید بكنید ببینید كه ابزاری كه انتخاب كرده‌اید تا چقدر استفاده‌شده. بعضی از ابزارهایی كه در شرایط خوبی نگه‌داری شده‌اند بین ۲۰ الی ۳۰ درصد از قیمتشان كم می‌شود. درحالی‌كه دیگر ابزارها می‌توانند به مقدار كمتری قیمت‌گذاری شوند. در فروشگاه‌های مجازی و حقیقی جستجو كنید و قیمت اجناس نو را پیدا كنید. قیمت نو ابزاری كه می‌خواهید بخرید و شرایط نگه‌داری آن مشخص می‌كند كه چه معامله‌ای باید بكنید.
 
اگر قیمت ابزاری كه به دنبال آن هستید از سقف بودجه شما فراتر است، پس یا به دنبال جایگزینی برای آن باشید و یا با برند گمنام‌تری آن ابزار را پیدا كنید. برای مثال اگر شما به یك اره رومیزی می‌خواهید و درعین‌حال یك اره دیسكی نیز در كارگاه خوددارید می‌توانید با چند ابزارك مثل شمشه و گونیا از همان اره دیسكی به‌عنوان یك اره رومیزی استفاده كنید. و یا با داشتن كمی تسلط بر حركت دستان خود و یك اره عمود بر می‌توانید پولی كه برای خرید یك اره نواری پیش‌بینی كرده‌اید را خرج ابزار مهم‌تری بكنید. نكته خیلی مهم و اساسی در انتخاب ابزار برای خرید این است كه قبل از این‌كه هزینه‌ای برای خرید ابزاری كه واقعاً نیازی به آن نیست بكنید، از قابلیت تركیب ابزارهای موجود در كارگاه خود مطمئن شوید.
 
1396/04/27
15:37:31
5.0 / 5
7987
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار