دامپینگ محصولات فولادی اروپایی و آسیایی در چین!

دامپینگ محصولات فولادی اروپایی و آسیایی در چین! آچار: چین به دنبال سیل شكایات درباره محصولات خارجی كه به صنعت داخلی صدمه زده اند، تحقیقات ضددامپینگ را در ارتباط با واردات محصولات فولادی ضدزنگ به ارزش ۱.۳ میلیارد دلار از اتحادیه اروپا و چند كشور آسیایی شروع كرد.به گزارش آچار به نقل از رویترز، وزارت بازرگانی چین اعلام نمود تحقیقات واردات محصولات فولادی ضدزنگ از اتحادیه اروپا، ژاپن، كره جنوبی و اندونزی را كه سال قبل حدودا سه برابر شد، هدف می گیرد.

این مبادرت به دنبال شكایت شركت فولاد ضدزنگ شانكسی تایگانگ صورت می گیرد. چهار شركت فولادسازی دولتی همچون بخش فولاد ضدزنگ شركت بائواستیل از این اقدام حمایت كرده و واردات ارزان را عامل ریزش قیمت ها اعلام نموده اند.

چین حدود نیمی از فولاد ضدزنگ جهان را تولید و مصرف می كند.

اگرچه این شكایت هشت تولیدكننده خارجی را هدف گرفته است اما شامل شماری از شركت های چینی همچون واحد اندونزیایی شركت فولاد ضدزنگ تسینگ شان و ۱۹ تاجر واردكننده این محصول می گردد.

برخی از شركت های چینی خصوصی در سال های اخیر كارخانه هایی را در اندونزی ساخته و راه اندازی كرده اند تا از منابع نیكل و تولید كم هزینه این كشور بهره ببرند.

به گفته تحلیلگران، بخش قابل توجهی از این تولید جدید در چین فروخته می گردد.

طبق شكایت شركت شانكسی تایگانگ، رشد سریع واردات، به بازار چین صدمه زده است.

تقریبا دو سوم از واردات فولاد ضدزنگ چین در سال قبل از اندونزی بود كه در مقایسه با ۵ درصد در سال ۲۰۱۶ و صفر در سال ۲۰۱۵ افزایش داشت و در سه ماهه نخست به ۸۶ درصد رسید.

قیمت وارداتی فولاد ضدزنگ در مقایسه با ۲۴۳۶ دلار در هر تن در سال ۲۰۱۶ به میزان ۲۳ درصد در سال ۲۰۱۷ كاهش پیدا كرد و به ۱۸۶۷ دلار در هر تن رسید.

در این شكایت آمده است: اگر اجازه دهیم این محصولات با قیمت اندك وارد بازار چین شوند و سهم بیشتری در بازار تصاحب كنند، فروش محصولات داخلی افت خواهد نمود.

چین ۷۰۳ هزار تن محصولات فولادی ضدزنگ در سال ۲۰۱۷ وارد كرد كه ۲۰۰ درصد نسبت به سال قبل از آن رشد داشت و ۹۸ درصد مربوط به مناطقی بود كه در این تحقیقات هدف گرفته شده اند.
1397/05/01
13:08:03
5.0 / 5
5019
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار