چگونه از اصل بودن لوازم خانگی آگاه شویم؟

چگونه از اصل بودن لوازم خانگی آگاه شویم؟ آچار: متقاضیان خرید لوازم خانگی می توانند جهت اطلاع از نمایندگی های رسمی به آدرس gatc.ir رجوع كنند و جهت اطلاع از اصلی یا تقلبی بودن محصول با شماره مركز ارتباط با مشتریان برند مربوطه تماس بگیرند. علاوه بر این، می توانند جهت اطمینان از خدمات بعد از فروش از سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان استعلام بگیرند.حمیدرضا غزنوی - سخنگوی انجمن صنفی تولیدكنندگان لوازم خانگی - در گفت وگو با ایسنا، درباره مسائل مختلفی كه در بازار فروش لوازم خانگی به وجود آمده و برخی محصولات تقلبی به جای محصولات اصلی به متقاضیان فروخته می شود، اظهار نمود: متقاضیان خرید لوازم خانگی می توانند جهت اطلاع از اصلی یا جعلی بودن محصول خریداری شده و اطمینان از صحت خدمات بعد از فروش آن می توانند سریال محصول را به مركز ارتباط با مشتریان برندهای تولید شده گزارش كرده و جهت اطمینان از خدمات بعد از فروش محصول هم علاوه بر مورد قبلی، با دفتر خدمات بعد از فروش سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان تماس برقرار كنند.

وی همینطور در مورد آخرین وضعیت قیمت لوازم خانگی در بازار با عنایت به فضای كاهشی قیمت ارز طی روزهای اخیر بیان كرد: آنچه باید به آن توجه نماییم این است كه قیمت لوازم خانگی بر مبنای ارز سامانه نیما تعیین می گردد و هم اكنون قیمت ارز در این سامانه رقمی معادل ۸۰۰۰ تا ۸۵۰۰ تومان است.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدكنندگان لوازم خانگی افزود: فضای كاهشی بازار ارز هنوز به سامانه نیما تسری پیدا نكرده است و درحالیكه قیمت ارز حدود ۳۸۰۰ تومان بود به ۸۰۰۰ تا ۸۵۰۰ تومان در این سامانه رسیده است اما در مورد بازار آزاد قیمت ها كاهش یافته است؛ هر چند كه فعالیت تولیدكنندگان به قیمت ارز آزاد مربوط نمی گردد و اگر مقرر است شاهد كاهش قیمت لوازم خانگی باشیم باید قیمت ارز عرضه شده در سامانه نیما كاهش پیدا كند.

غزنوی در پاسخ به اینكه اگر قیمت ارز عرضه شده در سامانه نیما كاهش پیدا كند آیا شاهد كاهش قیمت لوازم خانگی در بازار خواهیم بود؟ اظهار داشت: قیمت ارز در سامانه نیما بر مبنای عرضه و تقاضا تعیین می گردد. به صورت حتم اگر قیمت ها در این سامانه كاهشی باشد بر قیمت لوازم خانگی بی تاثیر نیست و طی دوره زمانی مشخص شاهد كاهش قیمت خواهیم بود.
1397/07/15
19:04:36
5.0 / 5
5546
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار