كاهش ۷ میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی در بازار

كاهش ۷ میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی در بازار آچار: رئیس اتاق اصناف و رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل كرج از كاهش نسبی قیمت خودروهای گران قیمت اطلاع داد و اظهار داشت: در میان ماشین های گران قیمت، حتی تا 100 میلیون تومان هم كاهش قیمت داشته ایم.


حمید كریمی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به وضعیت بازار خرید و فروش خودرو از كاهش نسبی قیمت خودروهای گران قیمت اطلاع داد و اظهار داشت: در میان ماشین های گران قیمت، حتی تا 100 میلیون تومان هم كاهش قیمت داشته ایم كه البته افزایش قبلی و كاهش فعلی قیمت همگی رابطه مستقیم با نوسانات ارزی دارد.
وی ادامه داد: البته در بین خودروهای داخلی هم كاهش قیمت داشته ایم به صورتی كه در بعضی محصولات تا هفت میلیون تومان هم افت قیمت وجود دارد كه البته این كاهش قیمت در انواع خودرو ثمره كاهش تقاضا برای خرید است.
كریمی از هزینه زیاد دفترخانه ها برای ثبت خودرو اطلاع داد و اظهار داشت: یكی از علل گرانی خودرو بالا بودن هزینه دفترخانه هاست گاهی این هزینه برای صاحب خودرو تا دو میلیون تومان آب می خورد؛ البته ما شاهد رقم هایی بالاتر حتی تا هفت میلیون تومان هم بوده ایم.
وی در مورد چشم انداز بازار خودرو تا آخر سال هم اظهار داشت: به صراحت نمی توان در این خصوص نظر داد اما در هر حال امیدواریم از این وضعیت به بهترین شكل گذر نماییم.
كریمی در مورد وضعیت آشفته بازار در كشور و ضعف كاركردهای نظارتی در این بخش، اظهار داشت: این نكته صحیح است كه مسئولین باید وضع اقتصادی كشور را سر و سامان بدهند ولی به این مفهوم نیست كه مردم هیچ مسئولیت و وظیفه ای ندارند.
وی ادامه داد: مردم خودشان باید در بازار تعادل تولید كنند و به شكلی تنظیم بازار كنند؛ زمانی كه عده ای از مردم به فروشگاه ها هجوم می برند و مازاد بر نیاز خود خرید می كنند و اجناس خریداری شده را در خانه هایشان انبار می كنند چه تفاوتی با محتكران دارند؟ ازاین رو باید این مورد فرهنگ سازی شود تا هیچ كس مازاد نیاز خود خرید نكند.
رئیس اتاق اصناف مركز استان البرز خاطرنشان كرد: تا زمانی كه ما فقط به یك قوطی رب گوجه فرنگی نیاز داریم اما 10 عدد می خریم مسلماً دچار كمبود و گرانی هم می شویم؛ بخشی از علت گرانی و تورم به همین رفتارهای محتكرانه باز می گردد.1397/07/17
12:41:00
5.0 / 5
5624
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , انبار , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار