توزیع گوشت با كارت ملی!

توزیع گوشت با كارت ملی! آچار: نایب رئیس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان با اشاره به توزیع گوشت وارداتی در فروشگاه های بزرگ برای فروش، اظهار نمود: توزیع گوشت با كارت ملی كاری نمایشی و بازارگرمی است.


اصغر پورباطنی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا درباره وضعیت موجودی گوشت قرمز در اصفهان اظهار داشت: اگر قدرت خرید مردم بالا باشد كمبود گوشت خواهیم داشت، اما اكنون به علت كاهش قدرت خرید مردم، گوشت در یخچال مغازه های قصابی مانده و خریداری ندارد.
نایب رئیس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان افزود: قیمت گوشت قرمز طی دو ماه گذشته تابحال ثابت مانده و برخلاف خیلی از كالاهای دیگر به صورت ساعتی و یا روزانه افزایش نداشته است.
وی درباره قیمت انواع گوشت قرمز، اظهار نمود: هم اكنون نرخ گوشت بره درجه یك كیلویی 55 هزار تومان تعیین شده، اما چون برای فروشنده ها مقرون به صرفه نیست، اگر تا 56 هزار تومان هم بفروشند، اشكالی ندارد.
نایب رئیس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان با اشاره به اینكه قیمت هر كیلو گوشت گوساله 58 هزار تومان مشخص شده است، اظهار داشت: نرخ گوشت مخلوط بره درجه دو بدون استخوان 54 هزار تومان و گوشت شتر با عنایت به وارداتی بودن آن و مبادله اش با دلار، هم اكنون حدود 68 هزار تومان تعیین شده است.
وی درباره خودكفایی اصفهان در زمینه دام های سنگین و سبك، اظهار داشت: اصفهان از نظر دام سنگین خودكفاست و حتی به شهرهای دیگر هم صادرات دام دارد، اما دام سبك از استان های اطراف همچون خرم آباد، كردستان و تبریز وارد اصفهان می شود، به این دلیل گوشت دام سبك با قیمت بیشتری در اصفهان به فروش می رسد، چراكه هزینه جابجایی و خوراك آن بر روی قیمت ها اثرگذار می باشد.
پورباطنی در پاسخ به این سوال كه چرا قیمت گوشت قرمز در نقاط مختلف شهر متفاوت می باشد و مردم گزارش های زیادی از این تفاوت قیمت عرضه می دهند، اظهار نمود: قیمت گوشت قرمز بر روی كفه ترازو مشخص می گردد. دلیل این مسئله هم به تقاضای مشتری و مطالبه او قصاب برمی گردد. برخی مشتری ها سفارش گوشت بدون استخوان و چربی را می دهند، ازاین رو چنین گوشتی از قیمت بالاتری برخوردار می باشد.
نایب رئیس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان با اشاره به اینكه قیمت گوشت توافقی است و قصاب بر مبنای درخواست مشتری نرخ را اعلام می كند، تصریح كرد: هم اكنون قیمت مصوب گوشت بدون استخوان 70 هزار تومان و بااستخوان 57 هزار تومان است، اما وقتی مشتری گوشت بدون دنبه، استخوان و دنده را می دهد، باید پول بیشتری بپردازد.
پورباطنی درباره توزیع گوشت با كارت ملی و قیمت ارزان تر آن در بعضی فروشگاه های بزرگ، اظهار داشت: اگر گوشت عرضه شده در این فروشگاه ها بره باشد، امكان ندارد قیمتی كمتر از 55 هزار تومان داشته باشد، مگر اینكه تقلبی در كار باشد.
وی اضافه كرد: روز گذشته با موردی از شكایت یك مشتری روبرو شدیم كه از فروشگاهی گوشت را كیلویی 58 هزار تومان خرید كرده بود درحالی كه با محاسبه اتحادیه قیمت این گوشت 55 تا 57 هزار تومان تعیین شد.
وی با تاكید بر اینكه نمی توان كنترل دقیقی بر قیمت گوشت در فروشگاه های رفاه، كوثر، كوروش و... داشت، اظهار داشت: اتحادیه تنها قادر به مقابله با مواردی است كه در قالب اعتراض و شكایت اعلام شوند.
طی ماه های اخیر به دنبال افزایش نرخ ارز و مواد اولیه، قیمت خیلی از كالاهای اساسی به میزان قابل توجهی افزایش یافته و در این میان گوشت قرمز هم از این گرانی بی نصیب نمانده است.1397/08/05
14:11:59
5.0 / 5
6102
تگهای خبر: ارز , بازار , خرید , سنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار