سفیر آلمان اعلام كرد:

پایبندی آلمان به همكاری با ایران، تسهیل ورود تجار ایرانی به آلمان

پایبندی آلمان به همكاری با ایران، تسهیل ورود تجار ایرانی به آلمان آچار: سفیر جمهوری فدرال آلمان در ایران با تاكید بر اینكه دولت آلمان بی توجه به تحریم ها همكاری های خویش را با ایران ادامه خواهد داد، از تسهیل فرایند صدور ویزا و حضور شركتهای ایرانی در آلمان خبرداد.به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، میشائیل كلور برشتولد در دیدار با معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران، اظهار داشت: از مشكلات كنونی كه دولت آمریكا برای ایران درست كرده است باخبریم، اما دولت آلمان باوجود این سیاست ها همچنان بر توافق خود در برجام پایبند است.
وی با اشاره به تفاهم نامه اخیر منعقد شده با آلمان، افزود: این تفاهم نامه بستر مفیدی را برای تداوم همكاری ها فراهم آورده است.
برشتولد با بیان اهمیت جایگاه SME ها(صنایع خرد و متوسط)، اظهار داشت: تكیه گاه حقیقی اقتصاد آلمان همین SME ها هستند و با تمام توان و كمال میل از همكاری SMEهای دو كشور استقبال می نماییم.
سفیر جمهوری فدرال آلمان در ایران سرمایه گذاری روی SMEها را كار درستی دانست و اضافه كرد: خلاقیت و نوآوری از جانب همین SMEها عملی می گردد و SMEها فرصت های بازار را به خوبی درك می كنند.
در این دیدار همینطور صادقی نجفی مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهركهای صنعتی ایران با اشاره به اینكه بیشتر از 90 درصد از صنایع كشور SME ها هستند و انتظار داریم در این مقطع دولت آلمان این صنایع را حمایت كند، اظهار داشت: وزیر جدید صمت بر اهمیت آموزش و استفاده از فناوری روز دنیا تاكید دارد كه در این راستا می توانیم در حوزه های مختلف آموزشی با آلمان همكاری داشته باشیم.
نجفی با اشاره به اینكه در زمینه خواهرخواندگی هامبورگ با تبریز و برقراری پروازهای هامبورگ - تبریز سفرای آلمان نهایت همكاری را با ما داشتند، بر جایگاه SME ها در اقتصاد دو كشور تصریح كرد و اضافه كرد: انتظار داریم تا در سفارت كسی را تعیین كنید كه در مورد SMEها با ما همكاری جدی داشته باشد.
نجفی در ادامه خواهان توجه ویژه به كم شدن زمان صدور ویزا برای حضور شركت های SME ایران در نمایشگاه های آلمان و یا شركت آن ها در دوره های آموزشی كوتاه مدت این كشور شد و اظهار داشت: سفیر آلمان در سفرهای استانی خود در كشور ما از واحدهای تولیدی كوچك و متوسط مستقر در شهرك ها و نواحی صنعتی بازدید به عمل آورد.
وی همینطور خاطرنشان كرد: انتظار داریم تا شركتهای آلمانی در نمایشگاه SME های ما كه سال آینده برگزار می شود، جهت برقراری رابطه بیشتر شركت نمایند.
معاون وزیر صمت در ادامه با اشاره به اینكه باید واقعیت های ایران در حوزه صنایع كوچك و متوسط به كشورهای اروپایی منتقل شود، خاطرنشان كرد: در دنیا كشورهای زیاده خواه مانند آمریكا وجود دارد، اما ما عادت داریم كه در شرایط سخت كار نماییم و از دولت آلمان انتظار داریم كه در كنارمان باشد.
نجفی در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید بر ضرورت مهیا كردن بسترهای لازم برای حضور آلمانی در ایران، خاطرنشان كرد: البته كه اقتصاد دستوری نیست و ما باید بستر لازم را برای حضور آلمانی در ایران فراهم آوریم و اگر بخش خصوصی دو كشور به هم نزدیك شود، این بستر فراهم خواهد شد.
گفتنی است كه میشائیل كلور_برشتولد هم در انتها این دیدار اظهار داشت: در حال رفع مشكلات مربوط به صدور ویزا و كم كردن زمان این فرآیند برای تسهیل ورود شركتهای ایرانی در نمایشگاههای آلمان یا شركت آنها در دوره های آموزشی كشورمان با استفاده از افزایش ظرفیت پذیرش درخواستها هستیم.

1397/08/17
21:30:35
5.0 / 5
5143
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجارت , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار