با تامین بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان

۸۲ هزار شغل كشاورزی تولید می گردد

۸۲ هزار شغل كشاورزی تولید می گردد آچار: با توافق انجام شده بین سازمان برنامه و بودجه، صندوق توسعه ملی و جهاد كشاورزی حدود ۱۸ هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان منابع برای تولید تولید و اشتغال در حوزه كشاورزی تامین شد.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، امروز شنبه سازمان برنامه و بودجه میزبان مراسمی به منظور امضا و مبادله تفاهم نامه برنامه های تولید و اشتغال در حوزه جهاد كشاورزی بود و بر این اساس نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، شهیدزاد ه رئیس صندوق توسعه ملی و همینطور حجتی وزیر جهاد كشاورزی به همراه برخی مدیران و معاونان دیگر حضور داشتند.

بر اساس توافق انجام شده مقرر است با تامین مالی ۱۸ هزار و ۱۴۰ میلیارد تومانی در حوزه كشاورزی حدود ۸۲ هزار فرصت شغلی تولید شود. این منابع در دو بخش اصلی سرمایه گذاری خواهد شد كه برنامه آن برای ۱۰ رسته كشاورزی و همینطور ثبت اشتغال و بازسازی و نوسازی واحدها و تامین سرمایه در گردش است.

بر اساس آنچه كه پورمحمدی - معاون بودجه سازمان برنامه و بودجه - اعلام نمود: منابع ۱۸ هزار میلیاردی از چند بخش تامین می گردد. حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی، ۷۵۰۰ میلیارد تومان از بانك ها، ۴۰۰۰ میلیارد تومان از ظرفیت قانون اعطای تسهیلات به مناطق عشایری و روستایی، ۱۷۰۰ میلیارد تومان آورده متقاضیان و ۸۷۰ میلیارد تومان هم یارانه ای است كه سازمان برنامه و بودجه آنرا تامین خواهد نمود.
آمریكا جهانی را معطل تحریم ایران كرد
در این مراسم نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه نباید تمام مسائل را به اینكه تحت تاثیر تحریم قرار داریم ربط داده و آنرا انجام ندهیم، اظهار داشت: اگر این گونه باشد، كوتاهی كرده ایم در حالیكه ما كشور بزرگ و ثروتمندی هستیم كه می توانیم به مسیر خود حتی در شرایط تحریم ادامه دهیم.
وی با اشاره به اینكه آمریكا جهانی را معطل تحریم های ایران كرده بود، اظهار داشت: با اینكه شاید مزاحمت هایی برای ما تولید كند، ولی به مفهوم توقف ایران نیست. آمریكایی ها خودشان اذعان دارند كه ایران كشور ثروتمند و با اقتصادی بزرگ است. ازاین رو آنها نمی توانند حركت ایران را متوقف كنند.
وی افزود: آمریكا نمی تواند ایران را با تحریم های خود به زانو درآورده و پشت میز مذاكره بنشاند. باید به آنها اظهار داشت: نتیجه مذاكرات قبلی شما چه بود؟ و از تعهدات خود سر باز زدید. این در شرایطی است كه ایران به علت فرهنگ بزرگ ایرانی و اسلامی به تعهدات و پیمان خود پایبند بوده است.
نوبخت در ادامه با اشاره به توافق بین سازمان برنامه و بودجه و جهاد كشاورزی برای تولید تولید و اشتغال در حوزه كشاورزی اظهار داشت كه بر طبق این توافق حدود ۸۲ هزار فرصت شغلی جدید تولید و حفظ خواهد شد.
وی افزود: ما در حوزه كشاورزی توانستیم به خودكفایی گندم برسیم، این در شرایطی است كه زمانی حدود ۱۰ میلیون تن گندم وارد می كردیم. در عین حال كه توانسته ایم به گونه ای عمل نماییم كه طلب گندم كاران را به موقع پرداخت كرده و با آنها تسویه كنیم؛ این در شرایطی است كه برای امسال حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بابت خرید تضمینی پرداخت كرده ایم كه البته از نظر زمانی نسبت به سال قبل زودتر انجام شده است.
انقلاب در آب و خاك كشاورزی
در ادامه حجتی، وزیر جهاد كشاورزی هم با مروری بر شرایط موجود به تغییر و تحولات در حوزه كشاورزی اشاره نمود و اظهار داشت: بعنوان نمونه ما در ابتدای دولت یازدهم حدود ۷۰ هزار هكتار زمین كشاورزی در ایلام داشتیم كه حالا به بیشتر از ۲۰۰ هزار هكتار رسیده است كه خود انقلابی در آب و خاك كشاورزی به حساب می آید.
وی با اشار به اهمیت تامین منابع در حوزه كشاورزی اظهار داشت: متاسفانه سهم كشاورزی از منابع مالی نسبت به سهمی كه در اقتصاد دارد، پایین تر است و باید بیشتر از این مورد حمایت قرار گیرد.
به گفته حجتی، كشاورزی حدود ۱۸ درصد اشتغال كشور را البته منهای صنایع تبدیلی غذایی بر عهده دارد اما شهیدزاده، رئیس صندوق توسعه ملی هم در این مراسم ابراز امیدواری كرد كه صندوق بتواند بعنوان یك موسسه ملی در طرح های توسعه ای كشور همراهی كند.1397/08/26
15:03:57
5.0 / 5
4984
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار