بانك مركزی اعلام كرد:

كارنامه پرداخت تسهیلات در نظام بانكی

كارنامه پرداخت تسهیلات در نظام بانكی آچار: شبكه بانكی كشور در هفت ماهه امسال بیشتر از ۳ تریلیون و ۵۸۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش های اقتصادی پرداخت كرده كه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته معادل ۱۴.۲ درصد رشد داشته است.به گزارش آچار به نقل از بانك مركزی، شبكه بانكی كشور در هفت ماهه امسال بیشتر از ۳ تریلیون و ۵۸۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش های اقتصادی پرداخت كرده كه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۴۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال یعنی معادل ۱۴.۲ درصد افزایش داشته است.
سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در همه بخش های اقتصادی در هفت ماهه امسال مبلغ ۲ تریلیون و ۱۵۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال معادل ۶۰.۳ درصد كل تسهیلات پرداختی است كه در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته مبلغ ۱۸۹ هزار میلیارد ریال معادل ۹.۶ درصد افزایش داشته است.
سهم تسهیلات پرداختی بابت تامین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در هفت ماهه امسال معادل ۸۰۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال بوده كه حاكی از تخصیص ۳۷.۴ درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه در گردش همه بخش های اقتصادی می باشد.
همچنین از ۹۹۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل ۸۱.۳ درصد آن بابت تامین سرمایه در گردش پرداخت شده كه مبین توجه و اولویت دهی به تامین منابع برای این بخش توسط بانك ها امسال است.
بنا بر این آمار، در هفت ماهه امسال تعداد ۱۶۰ هزار و ۲۹۹ فقره تسهیلات به بخش صنعت و معدن با میانگین پرداختی هر فقره ۶.۲ میلیارد ریال پرداخت شده كه بیشتر از میانگین پرداختی سایر بخش ها است.
بخش خدمات هم در مجموع ۲ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۵۳۸ فقره تسهیلات با میانگین هر فقره ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است؛ كل تسهیلات پرداختی به بخش خدمات یك تریلیون و ۴۶۱ هزار و ۲۶۴ میلیارد ریال برآورد شده كه بعد از بخش صنعت و معدن در رتبه دریافت تسهیلات از شبكه بانكی قرار دارد.

1397/08/29
14:20:06
5.0 / 5
5317
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار