مهد فرش دنیا در معرض تهدید بزرگی قرار دارد

مهد فرش دنیا در معرض تهدید بزرگی قرار دارد آچار: عضو هیات مدیره اتحادیه صادركنندگان فرش دستباف ایران از صادرات مواداولیه فرش به كشورهای چین و هند اطلاع داد و این مورد را صدمه جدی به صنعت فرش دانست.به گزارش سرویس بازار ایسنا، حمیدرضا ذوالانواری، مدیرعامل مجموعه فرش ذوالانواری و عضو هیات مدیره اتحادیه صادركنندگان فرش دستباف ایران اظهار داشت: صادرات مواداولیه در زمینه پشم مرغوب ایرانی، فرصتی بزرگ برای رقیبان ما در تولید این كالای اصیل به حساب می آید و برای بازار ایران یك تهدید بسیار جدی است.

عضو هیات مدیره اتحادیه فرش ایران در ادامه بیان كرد: شركت های چینی و هندی كه در بازارهای جهانی رقیب ما هستند، با عنایت به افزایش ارزش دلار برای تهیه مواداولیه به بازار ایران حمله ور شدند و این مشكل باید با همكاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت كشاورزی به بهترین شكل ممكن حل شود.

وی با اشاره به اینكه مزیت های صادراتی، ارتباط مستقیم با كیفیت فرش تولیدی ما دارد، اضافه كرد: ادامه این اوضاع، قیمت تمام شده ما را بالا می برد و مواد اولیه در دست بقیه رقبا هم قرار می گیرد در حالیكه این مواد اولیه باید در كشور مورد استفاده باشد و با تولید اشتغال به فرش تبدیل بشود؛ كمبود مواد اولیه، قیمت تمام شده بالای فرش و تولید در كشورهای دیگر ضرری جبران ناپذیر است.

ذوالانواری با تاكید بر اینكه متاسفانه این صادرات به صورت رسمی و قانونی صورت می گیرد، یعنی تعرفه گمركی پایینی را شامل می شود، اظهار داشت: نبود نظارت و همینطور نبود اطلاع رسانی كافی باعث این اتفاقات می گردد.

وی همینطور اضافه كرد: این مورد باید به ادارات فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت سایر استان ها و مركز ملی فرش ایران منتقل شده و راهكاری برای حل این مورد مطرح شود.

به گفته ذوالانواری این مشكل توسط اتحادیه صادركنندگان فرش، بارها نامه نگاری شده است.

عضو هیات مدیره اتحادیه فرش ایران برای حل این مشكل پیشنهاد افزایش تعرفه صادرات پشم خام را یكی از طریق حل ها برشمرد.

مدیرعامل مجموعه فرش ذوالانواری مبحث قابل توجه در این باره را ضربه به اشتغال كشور بیان كرد و اظهار داشت: با عنایت به اشتغال زایی فرش دستباف در كشور ما هم اكنون بیشتر از دو میلیون نفر در این زمینه فعالیت دارند كه رواج و ادامه این اتفاق به اشتغال ضربه بزرگی وارد می نماید و خسارات غیر قابل جبرانی به بار می آورد.
1397/09/06
18:48:36
5.0 / 5
5269
تگهای خبر: ارز , بازار , تجارت , تعرفه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار