رئیس سازمان نظام دامپزشكی اعلام كرد

اخطار به دانشگاه آزاد برای جذب غیرقانونی دانشجوی دامپزشكی

اخطار به دانشگاه آزاد برای جذب غیرقانونی دانشجوی دامپزشكی به گزارش آچار رئیس سازمان نظام دامپزشكی اعلام نمود كه با عنایت به بررسی های صورت گرفته وزارت علوم و سازمان نظام دامپزشكی نهایتا ۶۱۰ نفر باید در مقطع دكتری دامپزشكی در همه دانشگاه های دولتی و آزاد جذب می شدند، اما این میزان به ۵۰۰۰ دانشجو رسیده كه سهم دانشگاه آزاد ۴۰۰۰ نفر است.به گزارش آچار به نقل از ایسنا، محمدرضا صفری در نشست خبری امروز اعلام نمود كه بر مبنای بررسی های صورت گرفته به دانشگاه آزاد برای محدود شدن جذب دانشجوی دكتری در رشته دامپزشكی هشدارهای لازم داده شده است اما با وجود اینكه در پارسال بر مبنای پیشنهاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت جهاد كشاورزی نباید بیشتر از ۶۱۰ نفر دانشجوی دكتری دامپزشكی در دانشگاه های آزاد و دولتی جذب می شد این تعداد به ۵۰۰۰ نفر رسیده است.

وی اضافه كرد: با وجود مكاتبات فراوان وزارت علوم با دانشگاه آزاد، مسئولان این دانشگاه توجهی به هشدارهای داده شده نكرده اند و در دانشگاه هایی كه به هیچ وجه امكانات لازم را حتی برای تهیه میز و صندلی برای دانشجویان ندارند چه برسد به امكانات تخصصی مانند آزمایشگاه، دانشجوی دكتری دامپزشكی جذب شده است.

صفری افزود: در این راستا وزارت علوم رسما اعلام نمود كه پذیرش دانشجوی دكتری دامپزشكی در دانشگاه آزاد غیر قانونی می باشد و از نظر این وزارتخانه اعتباری ندارد، اما با این وجود انتظاری كه از این وزارتخانه می رود برخورد جدی تر و قاطع تر با این مسئله است و آنچه تا كنون مشاهده شده اینگونه رویكرد نبوده است.

رئیس سازمان نظام دامپزشكی افزود: بعنوان مثال دانشكده دامپزشكی دانشگاه آزاد كه هیچ گونه اعتباری برای پذیرش دانشجو نداشته و ظرفیت پذیرش آن در پارسال صفر اعلام شده بود ۱۶۰ نفر دانشجوی دكتری دامپزشكی پذیرش كرده است و ما هم بر این اساس تاكید كردیم كه واحدهایی كه توسط وزارت علوم تایید نشدند اعتبار مدرك تحصیلی شان تایید نمی گردد و آنها را به عضویت سازمان نظام دامپزشكی نمی پذیریم.

صفری با اشاره به اینكه فارغ التحصیلان از این دانشگاه ها نمی توانند بعد از آخر تحصیل در حوزه خود فعالیت كنند، اظهار داشت: سازمان نظام دامپزشكی دستگاه اجرایی نیست و بعنوان یك صنف تخصصی هشدارهای لازم را در این زمینه داده است. البته درخواست ما از وزارت علوم در جلسات متعددی كه در هفته گذشته با مسئولان این وزارتخانه داشتیم این بود كه دانشگاه ها شامل دولتی و آزاد باید ممیزی شوند و آنهایی كه صلاحیت و پتانسیل لازم را برای جذب دانشجو در این رشته را ندارند باید با یكدیگر ادغام شوند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه آموختن حق دانشجویان است و نباید با این دلایل آنها را از تحصیل محروم كرد، اظهار داشت: گرچه آموختن حق دانشجویان و مردم است اما كیفیت آموزش هم حق آنهاست و آنها نباید در دانشگاهی كه ظرفیت ۵۰ نفر هم ندارد به صورت فله ای و ۳۰۰ نفری تحصیل كنند. البته برای دانشجویان و بورسیه آنها در خارج از كشور بر مبنای ماده ۲ قانون ارزش بهره وری شركت هایی تاسیس كرده ایم تا زمینه تامین نیروهای كار داخل و خارج از كشور را فراهم آورد كه البته تابحال در سازمان نظام دامپزشكی در این زمینه چندان فعال نبودیم كه باید در ادامه بهتر شود.

رئیس سازمان نظام دامپزشكی همینطور اعلام نمود: چهارمین دوره انتخابات استان های سازمان نظام دامپزشكی جمعه ۲۳ آذر ماه برگزار می گردد كه ۷۹۸ نفر در كل كشور ثبت نام كردند و در هر استان هشت نفر انتخاب خواهند شد.
1397/09/19
14:27:48
5.0 / 5
5525
تگهای خبر: ارز , دستگاه , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار