احداث ۴۰ میلیارد دلار سرمایه از راه كسب وكارهای حوزه اقتصاد اشتراكی

احداث ۴۰ میلیارد دلار سرمایه از راه كسب وكارهای حوزه اقتصاد اشتراكی آچار: دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری با بیان اینكه اتفاقاتی در حوزه دیجیتال در دنیا در حال رخ دادن است، اظهار داشت: ۴۰ میلیارد دلار سرمایه از راه كسب وكارهای حوزه اقتصاد اشتراكی احداث میگردد.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، مهدی محمدی درباره اقتصاد اشتراكی در حوزه فناوری های هوشمند و اقتصاد دیجیتال، اظهار نمود: اتفاقاتی در حوزه دیجیتال در دنیا در حال رخ دادن است كه مفاهیم پایه ای زندگی بشر را دستخوش تغییر كرده است، یك سری از مفاهیم این چنینی در حال از بین رفتن است و مفاهیم جدیدتری تحت عنوان اعتماد بین افراد جامعه در حال شكل گیری است.
محمدی افزود: كسب وكارهای حوزه اقتصاد اشتراكی در سال ۲۰۱۰ توانسته بودند تا ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه جمع كنند كه این رقم تا سال ۲۰۱۶ به ۲۳ میلیارد دلار رسیده است كه برآوردها برای سال ۲۰۱۸ حدود ۴۰ میلیارد دلار را نشان داده است.
دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، اضافه كرد: مالكیت از این لحاظ در حال از بین رفتن است كه ضرورتی ندارد برای بهره مندی از یك محصول، یك كالا یا یك خدمت یا یك ظرفیت، حتماً مالك آن باشیم، بلكه می توانیم از ظرفیت خالی شخص دیگری استفاده نمائیم.
وی با اشاره به اینكه مفهوم مالكیت برمبنای موارد مذكور در حال تغییر است، اشاره كرد: این مفهوم در دنیا دیگر به مانند قبل تنها در دست یك سری از افراد خاص نخواهد بود كه این امر موجب خواهد شد تا ظرفیت یك سری موارد به افراد دیگری انتقال پیدا كند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی بابیان اینكه با تغییر مفهوم مالكیت، كسب وكارهای جدیدی در دنیا در حال شكل گیری است، اظهار داشت: این كسب وكارها با شتاب زیادی در حال گسترش هستند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، اشاره كرد: اگر بتوانیم بخشی از زیرمجموعه های كسب وكارهای اشتراكی مانند بخش حمل ونقل اشتراكی را به داخل كشور بیاوریم، خواهیم توانست بخشی از اقتصاد و عواید حاصل از این بخش را فعال نماییم.
محمدی با اشاره به اینكه خدمات اقتصاد اشتراكی می تواند فردبه فرد منتقل شود، اظهار داشت: یكی از نیازهای این فرایند اعتماد فردبه فرد است.1397/10/01
23:07:24
5.0 / 5
5363
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , دیجیتال , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار