دادستان كل كشور:

در دوره جنگ، اغلب مردم مشكلات را خودشان حل می كردند

در دوره جنگ، اغلب مردم مشكلات را خودشان حل می كردند به گزارش آچار دادستان كل كشور اظهار داشت: در دوره جنگ تحمیلی اغلب مردم مشكلاتی كه جنگ برای آنها پدید آورده بود را خودشان حل می كردند، بنابراین باید همان شاخص هایی كه در دوران جنگ تحمیلی مورد توجه قرار می دادیم، در جنگ اقتصادی هم لحاظ نمائیم.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، حجت الاسلام منتظری شامگاه چهارشنبه با حضور در جمع فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار، اظهار نمود: امروز در یك جنگ جدی اقتصادی هستیم و دشمنان كشورمان به صراحت به این مساله اذعان كرده اند.
ایشان سپس با یادآوری تجربه دوران دفاع مقدس بیان داشت: در جنگ تحمیلی، همه اقشار، گروه ها و اصناف، بسیج شدند كه جنگ را به پیروزی برسانند و نگذارند دشمنی كه شرق و غرب از آن حمایت می كرد، پیروز شود.
دادستان كل كشور اضافه كرد: در آن دوره، اغلب مردم مشكلاتی كه جنگ برای آنها پدید آورده بود را خودشان حل می كردند، پس باید همان شاخص هایی كه در دوران جنگ تحمیلی مورد توجه قرار می دادیم، در جنگ اقتصادی باز لحاظ نمائیم و امروز وحدت میان بخش های مختلف در جنگ اقتصادی لازم است.
وی با اشاره به تدبیر رهبری در تشكیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه از این شورا بعنوان مهم ترین و كارسازترین ابزار در جنگ اقتصادی یاد كرد.
منتظری اظهار داشت: برای پیروزی؛ وحدت، داشتن ابزار لازم و بكارگیری نیرو های مردمی نیاز است؛ اما متأسفانه در این شرایط شاهدیم كه عده ای به دنبال این هستند كه از این نمد برای خود كلاهی بدوزند كه سبب تأسف است.
دادستان كل كشور اضافه كرد: عده ای ارز ۴۲۰۰ تومانی را دریافت و به تعهدات خود عمل نكردند، پس در این شرایط این اقدام خیانت و ضربه زدن به اعتبار و حیثیت كشور است.
وی با اشاره به اینكه باید یك تعامل، همكاری و هم افزایی بین بخش خصوصی و دولتی وجود داشته باشد، اشاره كرد: دستگاه قضائی عزم خودرا برای برخورد با فساد و مفسد جزم كرده است.
دادستان كل كشور اشاره كرد: درباب فسادهایی كه در بخش خصوصی وجود دارد، خود بخش خصوصی باید به میدان آید و مبارزه كند، بدین سبب انتظارم بعنوان دادستان كل كشور این است كه بخش خصوصی اگر در این زمینه اطلاعاتی دارند به بنده منتقل كنند و برمبنای وظیفه ای كه داریم سوژه را دنبال می نماییم و دادستان های ما امروز در سراسر كشور موظف می باشند، این رصد را انجام دهند.
منتظری اظهار داشت: یكی از مهم ترین ابزار ها برای موفقیت در مبارزه با فساد، همكاری بخش خصوصی و نمایش اطلاعات است.
وی با اشاره به حمایت دستگاه قضائی از بخش خصوصی، اشاره كرد: در دستگاه قضائی عزممان را برای پشتیبانی از بخش خصوصی جزم كرده و ریاست قوه قضائیه هم در این زمینه موكدا تاكید كرده اند و در بخش های مدیریت عالی دستگاه قضائی هم تصمیم داریم در حوزه فعالیت اقتصادی آنچه كه در توانمان است و مرتبط به ما می شود به كمك بخش اقتصادی و خصوصی بیاییم.
دادستان كل كشور اشاره كرد: هم ریاست قوه قضائیه دستور داده اند و هم بنده به دادستان های سراسر كشور بخشنامه ابلاغ كرده ام كه اجازه داده نشود به هیچ وجه مراكز تولیدی و كارخانه ای بخاطر معوقات بانكی و مشكلات مالی تعطیل گردد.
منتظری اضافه كرد: یكی از لطمه های جدی به اقتصاد این است كه اجازه دهیم كالایی كه می توانیم در كشور تولید نماییم، با ارز دولتی وارد شود.
وی تصریح كرد: امروز دشمن در حال ضربه زدن به اقتصاد كشورمان است و می خواهد وضعیت اقتصادی را با چالش جدی مواجه كند و تولید را پایین بیاورد.
دادستان كل كشور با اشاره به اینكه یكی از موضوعات مهم در مسائل اقتصادی مبارزه با قاچاق كالا است بر ضرورت هم افزایی و همكاری بخش خصوصی و دولتی در این زمینه اصرار كرد.
وی اشاره كرد: اظهار داشت: مقام معظم رهبری از چند سال پیش مسئله اقتصاد مقاومتی را مطرح نمودند و از سویی ظرفیت های بسیار گسترده ای از لحاظ انسانی، علمی، جغرافیایی، ژئوپولیتیك و از جهات مختلف داریم كه باید مورد توجه قرار گیرد.
دادستان كل كشور اظهار داشت: باید دِین خودرا به مردم عزیز ادا نماییم و بخشی از مشكلاتی كه دشمن به ما تحمیل می كند را اگر نمی توانیم به صفر برسانیم، كاهش دهیم.
فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار در نشست مشترك با دادستان كل كشور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، رئیس كل دادگستری، دادستان مركز و دیگر مدیران قضائی استان سیستان و بلوچستان به بیان مشكلات و مسائل تجاری و اقتصادی این منطقه پرداختند.1397/11/11
13:13:37
5.0 / 5
5149
تگهای خبر: ابزار , ارز , اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار