دلیل بی ثباتی قیمت گوشت مرغ چیست؟

دلیل بی ثباتی قیمت گوشت مرغ چیست؟ به گزارش آچار مدیر عامل اتحادیه مرغداران استان یزد اعتقاد دارد كه عمل نشدن تعهدات نسبت به مرغداران، عامل اصلی بی ثباتی قیمت گوشت مرغ در بازار عرضه است.


مهدی دشتی در گفتگو با خبرنگار ایسنا ضمن گلایه از نبود تعهدات نسبت به مرغداران، خاطرنشان كرد: دولت موظف شده با نرخ مشخصی نهاده ها را در اختیار مرغداران قرار داده و مرغداران هم متعهد هستند كه هر كیلوگرم گوشت مرغ را به قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به دولت تحویل دهند اما مشكل فعلی نبود تعهد كافی به تعهدات خود نسبت به مرغداران است كه باعث بی ثباتی قیمت در بازار شده است.
وی با تاكید بر اینكه برطرف شدن این مشكل قیمت مرغ را در قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت نگه خواهد شد، از دو میلیون قطعه جوجه ریزی در مرغداری های استان طی فروردین ماه جاری اطلاع داد و ابراز امیدواری كرد كه محدود مشكلات ناشی از كمبود نهاده ها هم با همت دولتمردان امسال رفع گردد.
«سید حسین بخشایش» مدیر امور بازرگانی جهاد كشاورزی استان هم به دنبال این اظهارات در گفتگو با خبرنگار ایسنا عنوان كرد: هم اكنون مشكلی در زمینه نهاده ها و تأمین مواد اولیه مرغداری ها وجود ندارد و خوشبختانه كلیه ی نهادهای تأمین كننده گوشت مرغ با مجوز دولت وارد كشور می شود اما بعضاً بعضی از شركت های واردكننده نسبت به انجام تعهداتشان كوتاهی كرده و در تأمین به موقع نهاده های مورد نیاز مرغداری ها سهل انگاری و آنرا با تأخیر به دست آنها می رسانند.
به قول وی، مشكل فعلی مرغ داران ناشی از عدم تعهد بعضی از این شركت هاست كه بزودی مرتفع و قیمت گوشت مرغ هم تثبیت خواهد شد.
بخشایش از نبود مشكلی در مورد تأمین گوشت مرغ در بازار آزاد اطلاع داد و در این باره هم خاطرنشان كرد: هم اكنون هر كیلوگرم گوشت مرغ در بازار آزاد با قیمت ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان عرضه می شود كه در عرضه تنظیم بازار این قیمت معادل ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.
مدیر امور بازرگانی جهاد كشاورزی استان یزد در مورد تأثیر ارز نیمایی بر قیمت گوشت مرغ هم اظهار نمود: یقیناً اقدامات كنترل كننده دولت مانند تخصیص ارز نیمایی به ثبات قیمت گوشت مرغ كمك می نماید كه منجر به تثبیت قیمت می شود.
1398/01/29
14:09:26
5.0 / 5
5223
تگهای خبر: ارز , بازار , بازرگانی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار