پشتیبانی از صنعتی سازی طرح های فناورانه در دستور كار برنامه نانومچ ستاد نانو

پشتیبانی از صنعتی سازی طرح های فناورانه در دستور كار برنامه نانومچ ستاد نانو آچار: همزمان با برگزاری هفتمین دوره برنامه نانو مچ از طرف طرح های صنعتی، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو فراخوان ارسال طرح های در رابطه با این حوزه را برای فناوران منتشر نمود.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، برنامه نانو مچ (Nano Match) با هدف شناسایی و پشتیبانی از طرح های دارای پتانسیل تجاری سازی از طرف ستاد توسعه فناوری نانو برگزار می شود، بر این اساس هفتمین دوره برنامه تجاری سازی فناوری نانو در دستور این ستاد قرار گرفته است.
فناوران، شركت های نوپا، پژوهشگران و جامعه دانشگاهی بعنوان طرف عرضه و شركت های صنعتی و سرمایه گذاران خطرپذیر و مستقل بعنوان طرف تقاضا، همچون مخاطبان این برنامه هستند و می توانند تا ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری طرح های فناورانه خودرا در سامانه ثبت طرح نانومچ بارگذاری كنند.
طرح های پذیرفته شده در این برنامه، فرصت استفاده از تسهیلات، خدمات و امكانات در دسترس را خواهند داشت. "دریافت تأییدیه نانومقیاس"، "تسریع در پروسه تجاری سازی"، "حمایت كامل از ثبت اختراع خارجی"، "فرصت حضور در رویدادهای سرمایه گذاری"، "حمایت از خرید مواد اولیه و راه اندازی خط تولید"، "توسعه طرح و یا محصول متناسب با نیاز صنعت و بازار"، "حضور در رویدادهای آموزشی طراحی شده مختص برنامه"، "اعتبار شبكه آزمایشگاهی برای تكمیل مستندات و تست های كارایی"، "بهره مندی از مشاوره در زمینه های مختلف مدیریت كسب وكار، مالی و حقوقی"، "انجام مطالعه بازار و شناسایی تهدیدها، فرصت ها و چالش های مسیر تجاری سازی طرح" و "فرصت حضور در دوازدهمین نمایشگاه سالیانه فناوری نانو و معرفی در جشنواره برترین های نانو" همچون فرصت هایی كه با حضور در نانومچ در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.
طرح های ارسالی به نانو مچ باید مبتنی بر فناوری نانو بوده و نمونه اولیه ای از آنها ساخته شده باشد، ضمن آنكه طرح های ارسالی باید سطح نوآوری قابل قبولی داشته و در صورت وجود محصول مشابه داخلی از منظر كیفیت، خواص، كارایی و ملاحظات اقتصادی نسبت به آن از مزیت قابل ملاحظه ای برخوردار باشند.
معیار نانویی بودن این برنامه شامل سه شرط "از فناوری نانو و دانسته های علمی نانومقیاس (۱۰۰-۱ نانومتر) استفاده شده باشد"، "كاركرد یا خاصیت محصول با فناوری نانو بهبود یافته باشد" و "فرآیند تولید محصول مهندسی باشد" تعیین شده است.
در این برنامه همین طور در تجاری شاخص هایی چون "توسعه و بهینه سازی محصول برای كاربرد صنعتی مشخص"، "امكان تأمین مواد اولیه در داخل كشور"، " امكان تولید صنعتی محصول"، "بررسی رقبای داخلی و خارجی"، "بررسی قیمت تمام شده محصول و رقابت پذیری آن در بازار"، "حجم بازار موجود و یا پتانسیل آتی بازار" و "مزیت رقابتی محصول در مقایسه با محصولات مشابه" در نظر گرفته شده است.1398/02/03
15:47:11
5.0 / 5
4829
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار