خالدی: ایران برای فروش نفت دوستان قدیمی در كنار خود دارد

خالدی: ایران برای فروش نفت دوستان قدیمی در كنار خود دارد به گزارش آچار یك عضو كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه آمریكا قادر نخواهد بود كه صادرات نفت ایران را به صفر برساند گفت:: اساساً جمهوری اسلامی در مقابل اقدامات آمریكا ساكت ننشسته است. باتوجه به همسگایگان كشورمان و گستردگی مرزهای خشكی ایران اساساً دست جمهوری اسلامی بسته نخواهد بود.


محمد خالدی سردشتی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به تصمیم اخیر آمریكا در خصوص عدم تمدید معافیت های نفتی كشورهای خریدار نفت ایران بیان كرد: آمریكا همواره سخن از به صفر رساندن صادرات نفت ایران را مطرح كرده است و اگر بتواند این كار را انجام دهد خوشحال خواهد شد اما در عالم تجارت و اقتصاد و سیاست این كار امكان پذیر نیست چونكه در راستا اقدامات آمریكا مسلماً ما هم اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: تحریم ها صرفاً مختص به امروز نیست بلكه چهل سال است كه جمهوری اسلامی تحریم است اما از سال ۹۱ شدت بیشتری پیدا كرده است. در دولت های گذشته راه هایی برای دور زدن تحریم ها پیدا كردند. حالا هم ما بیكار ننشسته ایم و یك تیم تشكیل شده و در حال دنبال كردن مبحث هستیم اما برخی از مسائل را نمی گردد در رسانه ها مطرح شود.
نماینده مردم لردگان دربا تاكید بر اینكه جمهوری اسلامی در مقابل اقدامات آمریكا ساكت ننشسته است خاطرنشان كرد: با عنایت به همسگایگان كشورمان و گستردگی مرزهای خشكی كشور اساساً دست جمهوری اسلامی بسته نخواهد بود. صادرات نفت ایران هیچ گاه به صفر نخواهد رسید.
ایشان در ادامه تصریح كرد: حتی اگر آمریكا معافیت های نفتی كشورهای خریدار نفت ایران را تمدید نكند، راه هایی پیش روی جمهوری اسلامی برای مقابله با تحریم ها وجود دارد. درست است كه فشارهای آمریكا ارتباط مالی ما را با دنیا گرفتار مشكل كرده است اما هم چنان راه هایی برایمان باز است. جمهوری اسلامی دوستان قدیمی دارد كه در كنار او هستند.
خالدی در ادامه اذعان كرد: یكی از اشكالات اساسی ما وابستگی اقتصاد به نفت می باشد كه همه به این مورد اذعان دارند و یك شب هم نمی توان آنرا اصلاح كرد اما این تحریم ها فرصتی است كه می توان آنرا مغتنم شمرد و با برنامه ریزی در دراز مدت این وابستگی را كم كرد.
او در آخر اظهار داشت: راه برای فروش نفت ایران باز است اما قابل رسانه ای شدن نیست. عربستان امروز از رقیب به دشمن ما تبدیل گشته و احتمال دارد در هنگام فشار آمریكا برای تعادل در بازار جهانی تولید نفت خویش را افزایش دهد. در حقیقت عربستان یكی از مهره های آمریكا است كه اساساً ما هم برنامه ریزی های لازم را خواهیم داشت.1398/02/08
10:26:11
5.0 / 5
4761
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجارت , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار