استاندار خراسان شمالی:

بروكراسی اداری در خراسان شمالی تبدیل به سم شده است

بروكراسی اداری در خراسان شمالی تبدیل به سم شده است به گزارش آچار استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: بروكراسی اداری در این استان تبدیل به سم شده است.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، محمد علی شجاعی در جلسه شورای برنامه ریزی استان، با طرح این سوال كه چرا دستگاه های دولتی این همه موانع برای مردم و سرمایه گذاران ایجاد می كنند؟ اضافه كرد: ایجاد این همه موانع مملكت را به تعطیلی كشانده و آن قدر موانع در دستگاه های اداری ایجاد شده، كه سرمایه گذار سرمایه خویش را بر می دارد و می برد.
ایشان در ادامه از دستگاه بازرسی درخواست ورود جدی به موانع بوجود آمده در دستگاه های اداری كه امر سرمایه گذاری را با مشكل مواجه كرده است را كرد.
وی افزود: قانون گذار ظرفیت فروش اموال اضافی در دستگاه ها را بوجود آورده است اما مدیران هیچ تكانی نمی خورند و كاری برای افزایش نقدینگی نمی كنند و به دنبال جذب اعتبارات دولتی هستند.
شجاعی در ادامه ابراز گلایه مندی از بعضی از مدیران استانی كه تغییر رویه در كار خود نمی دهند، كرد و اظهار داشت: حكایت این مدیران همانند آن است كه همه چیز خوب را می دانند و هیچ اشكالی وجود ندارد.
وی اظهار نمود: بعضی از مدیران را دعوت می نماییم و آغاز به عرضه آمار می كنند، این در شرایطی است كه دعوت های انجام شده جهت بررسی و حل مشكلات است.
وی تصریح كرد: هر مدیر و بخشی كه خوب كار نكند و زمان را از دست دهد، بنا به مسئولیتی كه دارم و از جانب دیگر با مدیری كه نمی خواهد كار كند و تغییر رویه در كار خود دهد، با وی مدارا نخواهم كرد.
وی خاطرنشان كرد: وضعیت كشور خاص است و شهرستان ها باید بتوانند سرمایه گذار بخش خصوصی را جذب كنند.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار باقی مانده از توزیع اعتبارات پروژه های استان بیان كرد: این اعتبار در ابتدا به شهرستانی هایی اختصاص خواهد یافت كه بتوانند سرمایه گذار بخش خصوصی را جذب كنند.
وی تصریح كرد: سرمایه گذار بخش خصوصی در شهرستان ها جذب شود و فراهم كردن زیرساخت با ما، وگرنه با اعتبارات دولتی كار به جایی نخواهد رسید.
او همینطور به كارمندان فاقد مسكن كه میزان حقوق آنها هم كم است اشاره نمود و اظهار داشت: چند تكه زمین بزرگ مشخص شود و پروژه مسكن سازی در چارچوب تعاونی برای این افراد اجرایی شود تا این افراد هم بتوانند صاحب مسكن شوند.
وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی اضافه كرد: طی روزهای دو و سه شنبه هفته آینده افرادی از تهران برای بازدید از پروژه های قابل افتتاح به این استان سفر خواهند كرد و این پروژه ها مورد بررسی قرار خواهند گرفت. سفر مسئولان به این استان برای استان صورت می گیرد تا بتوان داشته ای را جذب كرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی از وجود دو هزار و ۲۰۰ پروژه نیمه تمام در این استان اطلاع داد.
به گزارش آچار به نقل از ایسنا، پارسی پور در جلسه شورای برنامه ریزی استان، اظهار داشت: برای تكمیل این پروژه ها به سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. ۹۷۳ پروژه از این تعداد، پروژه هایی با پیشرفت فیزیكی بالای ۵۰ درصد هستند.
به قول پارسی پور برای تكمیل این پروژه نیازمند اختصاص یك هزار و ۳۹۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.
پارسی پور با اشاره به اینكه تعداد پروژه های نیمه تمام بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیكی ۶۰۰ پروژه هستند، اظهار نمود: برای تكمیل این پروژه ها هم ۴۸۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
ایشان در ادامه به اعتبارات سال ۹۸ اشاره نمود و اظهار داشت: رقم ۵۵۷ میلیارد تومان اعتبارات ردیف استانی است كه ابلاغ گردیده و در مقایسه با سال قبل ۱۲.۳ درصد رشد داشته است. اعتبارات تملك دارایی استان امسال هم ۹۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.
وی به توزیع اعتبارات شهرستانی هم اشاره نمود و اضافه كرد: از ۵۵۷ میلیارد تومان اعتبار ۳۴۰ میلیارد تومان هم اكنون توزیع خواهد شد.منبع:

1398/03/02
19:30:54
5.0 / 5
5315
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار