عضو اتاق بازرگانی تهران مطرح كرد:

قول بانك مركزی برای تغییر شرایط بازگشت ارزهای صادراتی

قول بانك مركزی برای تغییر شرایط بازگشت ارزهای صادراتی به گزارش آچار عضو اتاق بازرگانی تهران اعلام نمود كه با عنایت به مشكلات صادركنندگان در بازگشت ارز حاصل از صادرات شان، بانك مركزی به آنها قول شفاهی داده كه درصد ارزهای صادراتی را تغییر دهد.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، احمد فرشچیان بامداد امروز در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار نمود: در ماه های ابتدای سال ۱۳۹۷ با عنایت به تغییراتی كه در دستورالعمل های ارزی به وجود می آمد، صادركنندگان با مشكلات جدی مواجه گشتند اما خوشبختانه در چند ماه گذشته تغییراتی بوجود آمده كه به بازگشت ارز صادراتی كمك كرد.
وی افزود: با وجود آنكه آمارهای سامانه نیما نشان داده است در ماه های گذشته میزان ارز صادراتی بازگشتی به كشور افزایش یافته، اما هنوز مشكلاتی وجود دارد كه تاكید بانك مركزی بر درصدبندی ارزهای صادراتی، هنوز ابهام هایی را به وجود می آورد.
عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان این كه بانك مركزی به صادركنندگان قول شفاهی در درصدبندی ارز صادراتی را داده است، توضیح داد: بعد از مذاكراتی كه داشتیم بانك مركزی اعلام نمود كه برپایه درصد قطعی درج شده در دستورالعمل اخیر كه باید ارز را به كشور بازگرداند (۵۰ درصد سامانه نیما و ۳۰ درصد واردات در ازای صادرات)، ما می توانیم با دست بازتری نسبت به بازگشت ارز اقدام نماییم كه این مساله می تواند به ما كمك نماید.
وی تصریح كرد: البته این مورد در حد یك قول شفاهی باقی مانده و بانك مركزی فعلاً حاضر نشده به ما قول مكتوبی در این زمینه عرضه كند.1398/04/25
14:59:49
5.0 / 5
5189
تگهای خبر: ارز , بازرگانی , بانك , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار