مطالبه گری كاهش قیمت ها،

برخی فقط افزایش قیمت را خوب بلدند

برخی فقط افزایش قیمت را خوب بلدند به گزارش آچار رئیس اتحادیه تزئینات داخلی اظهار داشت: برخی افراد در زمان افزایش نرخ ارز قیمت كالا را به لحظه گران می كنند اما با كاهش نرخ ارز، افت قیمت را در دستور كار قرار نمی دهند.


بهروز میلانی در گفتگو با ایسنا، درباره دلیل عدم كاهش قیمت كالاها متناسب با افت ارزش دلار و ثبات نسبی آن در محدوده ۱۱ هزار تومان، اظهار نمود: فرآیند ثبت، خرید و ورود كالا به كشور در حدود یك سال زمان نیاز دارد كه این مورد در تاثیرپذیری قیمت كالا از افت ارزش دلار، اثرگذار است.
رئیس اتحادیه تزئینات داخلی افزود: علاوه بر آن اما برخی افراد با افزایش قیمت ارز به لحظه، قیمت نهایی كالا را می افزایند و در زمان افت نرخ ارز بخصوص دلار، این كاهش قیمت را به لحظه اعمال نمی كنند.
وی تصریح كرد: حجم قابل توجهی از خرید محصولات از كشورهای دیگر مدت دار و اعتباری شده كه این مورد عاملی شده كه خریدار، بدهكار فروشنده باشد و به علت اینكه تامین ارز برای تسویه حساب خویش را به لحظه و از راه بازار انجام می دهد، نرخ خرید ارز را به صورت مستقیم بر قیمت خود لحاظ می كند.
میلانی بیان كرد: هم اكنون بازار با ركود همراه می باشد و روند نزولی ارز این ركود را تشدید كرده است چونكه اغلب مشتریان به دنبال كاهش قیمت بیشتر و ثبات نسبی بازار هستند، ازاین رو خریدهای خویش را به روزهای آینده موكول كرده اند.
وی با اشاره به اینكه فصل تقاضا برای تزئینات داخلی در روزهای شب عید است، اظهار داشت: هم اكنون بازار با كمبود كالا از نظر رنگ بندی، طراحی و میزان عرضه مواجه نیست.
به گزارش آچار به نقل از ایسنا، با كاهش نرخ دلار در هفته های گذشته خیلی از مردم منتظرند قیمت كالاهایی كه به دنبال افزایش نرخ ارز، رشد كرده بودند، بار دیگر كاهش پیدا كند.
چندی پیش قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشبینی كرده بود كه در صورت پایین باقی ماندن نرخ ارز، قیمت كالاها به دنبال آن كاهش پیدا كند.1398/06/13
19:57:25
5.0 / 5
4556
تگهای خبر: ارز , بازار , تجارت , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار