وضعیت تولید فولاد و آهن اسفنجی در 4ماهه امسال

وضعیت تولید فولاد و آهن اسفنجی در 4ماهه امسال به گزارش آچار انجمن تولیدكنندگان فولاد ایران گزارش آماری چهار ماهه اول سال ۱۳۹۸ فولاد ایران یعنی تا آخر تیر ماه را منتشر نمود كه بر مبنای آن در چهارماهه نخست امسال تولید فولاد میانی ایران ۵ درصد، محصولات فولادی ۱۲ درصد و آهن اسفنجی ۱۰ درصد رشد تولید داشته اند.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، بر طبق این گزارش، فولادسازان ایران موفق شدند با تولید ۸ میلیون و ۶۸۳ هزار تن فولاد میانی، رشد ۵ درصدی را به ثبت برسانند. فولادسازان كشور توانسته اند تولید فولاد میانی را از هشت میلیون و ۲۷۹ هزار تن تولید شده در مدت مشابه سال قبل را به هشت میلیون و ۶۸۳ هزار تن در چهار ماهه امسال برساندند.
از این میزان فولاد میانی، سهم بیلت و بلوم از كل تولید فولاد میانی پنج میلیون و ۱۲۸ هزار تن می رسد كه آهنگ رشد آن كندتر شده و تنها رشد ۱۴ درصدی را به ثبت رسانده است. تولید اسلب هم به سه میلیون و ۵۵۵ هزار تن رسیده كه افت شش درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را داشته است.
همینطور در چهارماهه اول سال ۹۸، تولید محصولات فولادی ایران با رشد ۱۲ درصدی به شش میلیون و ۹۳۰ هزار تن رسیده است. در حالیكه تولید آن در مدت مشابه سال قبل شش میلیون و ۱۷۲ هزار تن بوده ات. از میزان تولید محصولات فولادی تولید ده تا آخر تیرماه سال جاری سه میلیون و ۵۸۶ هزار تن آن مقاطع تخت و سه میلیون و ۳۴۴ هزار تن محصولات طویل فولادی است. رشد تولید مقاطع تخت تا آخر امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد و مقاطع طویل ۱۳ درصد بوده است.
علاه براین بر اساس گزارش اعلام شده از جانب انجمن تولیدكنندگان فولاد ایران، تولید آهن اسفنجی هم در مدت مذكور با ۱۰ درصد رشد از هشت میلیون و ۶۰۲ هزار تن به ۹ میلیون و ۴۶۸ هزار تن رسیده است.1398/06/22
14:33:04
5.0 / 5
5061
تگهای خبر: تولید , فولاد , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار