واردات قطعات زنجیره فولاد دارای مشابه داخلی، ممنوع می شود

واردات قطعات زنجیره فولاد دارای مشابه داخلی، ممنوع می شود به گزارش آچار به قول رئیس هیات عامل ایمیدرو با راه اندازی سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد ایران، واردات قطعاتی كه در سامانه جامع زنجیره فولاد ثبت شوند، ممنوع خواهد شد.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، خداداد غریب پور - رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) - در مراسم رونمایی و بهره برداری از سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد ایران با تاكیر بر اینكه با راه اندازی این سامانه و بارگذاری اطلاعات، واردات قطعاتی كه در سامانه جامع زنجیره فولاد ثبت شوند، ممنوع خواهد شد، اظهار داشت: اطلاعات خوبی در ایمیدرو و همینطور انجمن تولیدكنندگان فولاد ایران وجود دارد كه باید از آنها در جهت بهبود بومی سازی زنجیره آهن و فولاد بهره برد؛ بنابراین ما موافق انتشار این اطلاعات هستیم. انجمن فولاد می تواند یكی از مهره های كلیدی ستاد زنجیره فولاد كشور باشد.
وی ادامه داد: هم اكنون میزان ارزبری تولید فولاد ۷۵ دلار به ازای هر تن است كه این میزان نسبت به سال های گذشته ۲۵ درصد كاهش یافته و از ۱۰۰ دلار به ۷۵ دلار رسیده است.
غریب پور اعلام نمود: در شش ماهه امسال میزان ۶.۵ درصد رشد در بیشتر محصولات فولادی و معدنی داشته ایم. توانسته ایم شش میلیون تن صادرات و ۲۸.۵ میلیون تن تولید فولاد داشته باشیم.
همینطور بهرام سبحانی - رئیس انجمن تولیدكنندگان فولاد ایران - اظهار نمود: هم اكنون بحث بومی سازی و تامین نیاز زنجیره آهن و فولاد مطرح است. تابحال واحدها به صورت جزیره ای در این زمینه اقداماتی انجام داده اند و در هیچ كجا به صورت جامع این كار انجام نشده بود اما حالا با راه اندازی این سامانه، اطلاعات به صورت جامع در یكجا جمع آوری شده و نیاز تولیدكنندگان و نیاز شركت ها كه محور كاری تولیدكنندگان را تعیین می كند، تامین خواهد شد.
وی ضمن تاكید بر لزوم بومی سازی و شناسایی پتانسیل ساخت داخل با عنایت به بحث تحریم و افزایش نرخ ارز، اظهار نمود: سیستمی طراحی شده تا اطلاعات این بخش در این سیستم قرار گرفته تا واحدهای تولیدی از این سیستم برای تامین قطعات مورد نیاز خود استفاده كنند و زنجیره تامین و مصرف را بهم متصل سازد. انجمن فولاد بعنوان متولی صندوق پژوهش و نوآوری انتخاب شده تا بتواند منابع مالی را در اختیار استارتاپ ها قرار دهد و به بومی سازی كمك نماید.1398/08/01
17:25:47
5.0 / 5
4728
تگهای خبر: ارز , تحریم , تولید , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار