رئیس سازمان ملی استاندارد خبر داد

جزئیات جدید از توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵

جزئیات جدید از توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ به گزارش آچار رئیس سازمان ملی استاندارد، از مصوبه شب گذشته شورایعالی استاندارد برای توقف تولید برخی خودرو ها اطلاع داد و اظهار داشت: تولید پژو ۴۰۵ و پراید تا خرداد ۹۹ متوقف می شوند.به گزارش آچار به نقل از مهر، نیره پیروزبخت امروز یكشنبه ۱۹ آبان ۹۸ در حاشیه برگزاری مراسم روز ملی كیفیت در جمع خبرنگاران از توقف تولید پژو ۴۰۵ و پراید از خرداد ۹۹ اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای بررسی های صورت گرفته، احیانا خودرو های دیگری هم مشمول توقف تولید خواهند شد؛ به خصوص اینكه در جلسه شب گذشته شورایعالی استاندارد هم مصوب شده تا تولید پراید به صورت كامل از آغاز مرداد ۹۹ متوقف شود.
وی اضافه كرد: همینطور تولید پژو ۴۰۵ جی ال ایكس هم از آغاز خرداد ۹۹ متوقف خواهد شد؛ به نحوی كه خودروسازان برنامه ادامه تولید برخی خودرو های قبلی را در دستور كار دارند؛ ولی اگر شرایط ایجاب كند، خودرو های جدید هم جایگزین خودروهایی كه تولیدشان متوقف شده، خواهند شد.
پیروزبخت در ادامه با اشاره به اینكه در مورد توقف سایر خودرو های قدیمی، سازمان ملی استاندارد ایران ظرف ۶ ماه آینده گزارشی به شورایعالی استاندارد ارائه خواهد داد؛ تصریح كرد: باید توجه داشت كه یك دفعه نمی توان تولید همه خودرو ها را متوقف كرد، اما خودرو های قدیمی به صورت پلكانی جایگزین خواهند شد. وی ابراز امیدواری كرد تا آخر سال، یك مرتبه دیگر جلسه شورایعالی استاندارد تشكیل شده و در مورد توقف تولید برخی خودرو های دیگر تصمیم گیری كند.
پیروزبخت همینطور در مراسم بزرگداشت روز ملی كیفیت با اشاره به اینكه در جلسه روز گذشته شورایعالی استاندارد بحث سند استراتژیك یكپارچگی غذا مطرح و مصوب شد، اظهار داشت: استاندارد فقط برای گذراندن یك روز یا دو روز نیست؛ بلكه باید كاری صورت گیرد كه حداقل مردم از مهمترین مواد غذایی كه به دست شان می رسد رضایت داشته باشند.
رئیس سازمان ملی استاندارد اضافه كرد: در جلسه روز گذشته شورایعالی استاندارد مبحث مشاغل خانگی و روستایی عنوان شد تا برای مواردی كه مشمول استاندارد الزامی نمی شوند، از نظر خصوصیت ها تعریفی صورت گیرد و فعالان این بخش بتوانند از گواهی انطباق و سیاست های جدید سازمان استاندارد برخوردار شوند؛ البته در این میان، یكی از نگرانی های سازمان های بین المللی در ارتباط با استاندارد وكیفیت، بی توجهی حكمرانان به مبحث استاندارد است و هم اكنون این مساله در ایران وجود ندارد و در این زمینه خلاء قانونی هم نداریم؛ البته فضای حاكم بر اقتصاد و سیاست كشور نبود، باید وارد فضای رقابت پذیری می شدیم.
پیروزبخت تصریح كرد: دیگر برای تولید كنندگان ایرانی زیبنده نیست كه فقط به سطح داخلی خودمان اكتفا كنند و وارد فضای رقابتی نشوند؛ بویژه اینكه سرانه ارزش افزوده صنعت، میزان صادرات صنعتی كشور، تراكم صنعتی شدن، كیفیت استاندارد، نقش هر كشور در سرانه ارزش افزوده صنعت و همینطور تجارت صنعتی جهان بعنوان شاخصهای رقابت پذیری مطرح هستند و در این بخش كیفیت صادرات حرف اول را می زند.
وی اضافه كرد: ایران در استاندارد سازی در دنیا رتبه سوم را دارا بوده و با همه مشكلاتی كه در كشور وجود دارد، استاندارد محدودیتی ندارد.


1398/08/20
09:40:08
5.0 / 5
4605
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار