در ۸ ماهه امسال انجام شد

واردات ۱ و نیم میلیون تن كالای اساسی از بندر شهید رجایی

واردات ۱ و نیم میلیون تن كالای اساسی از بندر شهید رجایی به گزارش آچار مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان از واردات یك و نیم میلیون تنی كالای اساسی در هشت ماهه امسال بوسیله بندر شهید رجایی آگاهی داد و اظهار داشت: هیچ مشكلی در زمینه رسوب كالا و باقی ماندن بیش از اندازه آن در بندر شهید رجایی نداریم و این میزان كالای اساسی حدودا به صورت كامل از بندر خارج و به مقاصد مورد نظر منتقل شده است.


الله مراد عفیفی پور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه عملیات كانتینری در بندر شهید رجایی از یك میلیون TEU فراتر رفته است، اظهار نمود: هیچ صفی در بندر شهید رجایی برای تخلیه كالا وجود نداشته و مشكلی در زمینه رسوب كالا در این بندر خصوصاً در حوزه كالاهای اساسی نداریم.
وی ادامه داد: در مقطعی كه صادرات مواد معدنی افزایش شایان توجهی پیدا كرده بود، با صف برای بارگیری كالای صادراتی مواجه بودیم اما در همان زمان نیز كالای اساسی به محض واردات خارج از نوبت تخلیه می شد. بر طبق آمارهای موجود، در هشت ماهه امسال بالغ بر ۱.۵ میلیون تن كالاهای اساسی همچون جو، ذرت، سویا، روغن، كاغذ و خمیر كاغذ بوسیله این بندر به كشور وارد شده است و بخش اعظمی از آن تابحال از بندر خارج شده و به مقاصد مورد نظر منتقل شده است؛ بدین سبب چیزی به اسم رسوب كالا در بندر شهید رجایی نداریم.
مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به اینكه طی سال های گذشته در حوزه كانتینری قسمتی از واردات باقی مانده است كه بر طبق قانون، انقضای مهلت آنرا به گمرك اعلام نموده ایم و گمرك موظف به گزارش دهی آن به سازمان جمع آوری اموال تملیكی است، اظهار داشت: بر طبق قانون، یك كالا می تواند چهار ماه در بنادر باقی بماند اما بعد از آن باید مهلت انقضای آنرا به گمرك گزارش نماییم تا گمرك بوسیله سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیكی نسبت به خروج این كالاها از بنادر اقدام نماید. البته این كالاها جزو كالاهای اساسی و مواد اصلی نیست و تنها قسمتی از آن واردات برنج كانتینری بوده كه با آزاد شدن ثبت سفارش كه بتازگی رخ داد، در حال ترخیص از بندر شهید رجایی است.
عفیفی پور اعلام نمود: بر طبق آنچه كه در كتابچه تعرفه ها وجود دارد، هزینه های انبارداری، بسته به مدت باقی ماندن كالا در بندر به صورت تصاعدی افزوده می شود.
بگفته وی، تعرفه كالاهایی كه تا ۳۰ روز در بندر باقی می ماند با تعرفه و هزینه های انبارداری كالایی كه بیشتر از ۳۰ روز در بنادر می ماند كاملا متفاوت می باشد.
منبع:

1398/09/27
15:14:38
5.0 / 5
4792
تگهای خبر: انبار , ترخیص , تعرفه , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار