وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام كرد

قیمت خودرو كاسته می شود

قیمت خودرو كاسته می شود به گزارش آچار وزیر صنعت، معدن و تجارت از موافقت با پرداخت ۵۰۰۰ میلیارد تومان به خودروسازان اطلاع داد.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره پرداخت تسهیلات به خودروسازان، اظهار داشت: هفته گذشته شورای پول و اعتبار پرداخت۵۰۰۰ میلیارد تومان به خودروسازان را تصویب كرد تا شركت های خودروساز از این اعتبار برای پرداخت بدهی خود به قطعه سازان استفاده كنند. باآنكه ۵۰۰۰ میلیارد تومان مبلغ زیادی نیست اما می تواند مشكل خودروسازان را تا حدودی رفع كند.
وی اظهار نمود: مقرر است به هر خودروساز ۲۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت گردد تا این اعتبار در اختیار قطعه سازان قرار گیرد؛ روند تخصیص این اعتبار همانند ۴۰۰۰ میلیارد تومانی است كه پارسال پرداخت گردید.

اولویت پرداخت ۵۰۰۰ میلیارد تومان به قطعه سازان مشخص شد
وی افزود: ۵۰۰۰ میلیارد تومان در وهله نخست به قطعه سازانی پرداخت می شود كه جزو زیرمجموعه خودروسازان نبوده و به معنای واقعی خصوصی باشند چونكه بعضی از قطعه سازان زیر مجموعه خودروسازان هستند.
قیمت خودرو كاهش می یابد
رحمانی پرداخت ۵۰۰۰ میلیارد تومان به خودروسازان برای تسویه بخشی از بدهی آنها به قطعه سازان را عاملی برای تحرك در صنعت خودروسازی دانست و افزود: از آنجایی كه تولید خودروسازان افزایش یافته و عرضه به بازار بیشتر می شود، قیمت خودرو كاسته می شود.

نگرانی خریداران خودرو از گرانی شب عید آنها را روانه بازار كرد
وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خانه ملت با اشاره به اینكه در شرایط كنونی خودور برای مردم به كالایی سرمایه ای تبدیل گشته و خرید به منظور حفظ ارزش پول صورت می گیرد، خاطرنشان كرد: هم اكنون تولید خودروسازان از۴۰۰۰ دستگاه خودرو عبور كرده و در صورت ادامه این روند در ۵ ماهه آینده التهاب بازار خودرو از بین رفته و آرامش به بازار برمی گردد.1398/10/20
16:21:48
5.0 / 5
4594
تگهای خبر: ارز , بازار , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار