وزیر صنعت:

قیمت خودرو كاهش پیدا می كند

قیمت خودرو كاهش پیدا می كند به گزارش آچار وزیر صنعت، معدن و تجارت از موافقت با پرداخت 5 هزار میلیارد تومان به خودروسازان برای تسویه قسمتی از بدهی خود به قطعه سازان آگاهی داد و اظهار داشت: طی 5 ماه آینده التهاب بازار خودرو از بین می رود.به گزارش آچار به نقل از خانه ملت، رضا رحمانی با اشاره به پرداخت تسهیلات به خودروسازان، اظهار داشت: هفته گذشته شورای پول و اعتبار پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان به خودروسازان را تصویب كرد تا شركت های خودروساز از این اعتبار برای پرداخت بدهی خود به قطعه سازان استفاده كنند. بااینكه ۵ هزار میلیارد تومان مبلغ زیادی نیست اما می تواند مشكل خودروسازان را تا حدودی رفع كند.
این عضو كابینه دولت اظهار نمود: مقرر است به هر خودروساز ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت گردد تا این اعتبار در اختیار قطعه سازان قرار گیرد؛ روند تخصیص این اعتبار همانند ۴ هزار میلیارد تومانی است كه در سال قبل پرداخت گردید.
اولویت پرداخت بدهی به قطعه سازان غیروابسته به خودروسازان
وی افزود: ۵ هزار میلیارد تومان در وهله نخست به قطعه سازانی پرداخت می شود كه جزو زیرمجموعه خودروسازان نبوده و به معنای واقعی خصوصی هستند چونكه بعضی از قطعه سازان زیر مجموعه خودروسازان هستند.
رحمانی، پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان به خودروسازان برای تسویه قسمتی از بدهی آنها به قطعه سازان را عاملی برای تحرك در صنعت خودروسازی دانست و افزود: از آنجایی كه تولید خودروسازان افزایش یافته و عرضه به بازار بیشتر می شود، قیمت خودرو كاهش پیدا می كند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه در شرایط كنونی خودرو برای مردم به كالایی سرمایه ای تبدیل گشته و خرید بمنظور حفظ ارزش پول صورت می گیرد، اشاره كرد: هم اكنون تولید خودروسازان از ۴ هزار دستگاه خودرو عبور كرده و در صورت ادامه این روند در ۵ ماهه آینده التهاب بازار خودرو از بین رفته و آرامش به بازار برمی گردد.

1398/10/22
19:28:50
5.0 / 5
4505
تگهای خبر: ارز , بازار , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار