در پاسخ به مهر عنوان شد

كاهش ۵۰۰۰ دلاری ارزبری خودرو ها در پلت فرم جدید

كاهش ۵۰۰۰ دلاری ارزبری خودرو ها در پلت فرم جدید به گزارش آچار یك مقام مسئول در صنعت خودرو از طراحی یك پلت فرم برای تولید انواع خودرو های ایرانی اطلاع داد و اظهار داشت: پك خودرو های وارداتی ۶۰۰۰ دلار بوده كه با داخلی سازی ۹۲ درصدی این رقم به ۱۰۰۰ دلار كاسته می شود.به گزارش آچار به نقل از مهر، كیانوش پورمجیب در نشست خبری خود با خبرنگاران از طراحی پلت فرم تولید خودرو در ایران اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر است در این پلتفرم، خودرو های برقی، هیبریدی و كلاس های مختلف خودرو های با سوخت فسیلی سوار شود به نحوی كه هاچ بك، كراس اور، وانت و سدان بر روی این پلت فرم تولید شده و تولید آنها منطبق با استانداردهای ایمنی خواهد بود.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص میزان پیشگیری از خروج ارز با طراحی این پلت فرم و تولید خودرو های در رابطه با آن اظهار داشت: در خودرویی كه بهمن سال آینده از خانواده طراحی شده بر روی این پلت فرم به بازار عرضه خواهد شد، بالغ بر ۹۲ درصد خودكفایی به چشم می خورد كه این عدد بی سابقه است و تاكنون هیچ محصولی در ایران تولید نشده كه در شروع لانچ آن، این درصد از خودكفایی حاصل شده باشد.
پورمجیب خاطرنشان كرد: هم اكنون قیمت هر پك خودرو های وارداتی ۶۰۰۰ یورو ارزبری دارد و از این كمتر برای هیچ خودروی وارداتی نمی توان متصور بود ازاین رو ۹۲ درصد خودكفایی نشانگر پیشگیری از خروج مقدار قابل توجهی ارز دارد.
این مقام مسئول در صنعت خودرو تصریح كرد: محصول آتی كه بر روی این پلت فرم طراحی شده با كمتر از ۱۰۰۰ دلار ارزبری وارد بازار خواهد شد كه ارزش بالایی را برای كشور به لحاظ پیشگیری از خروج ارز حاصل خواهد نمود.
پورمجیب با اشاره به اینكه در شرایط خاص كشور، مقوله ارز یك عامل تعیین كننده در تولید به حساب می آید، اظهار داشت: اگر ارزبری تولید خودرو را مدیریت نكنیم، تداوم تولید گرفتار ابهام خواهد شد ازاین رو حداكثر داخلی سازی در دستور كار قرار دارد.
وی در ادامه با اشاره به اینكه توسعه پلت فرم مذكور با هدف پوشش حداكثری استانداردهای اروپایی صورت خواهد گرفت، اضافه كرد: طراحی پلت فرم باید قابلیتی داشته باشد كه قوای محركه را هم بتوان تولید كرد ضمن اینكه ساخت داخل اجزای این پلت فرم هم همچون اهداف بسیار مهم به حساب می آید.
این مقام مسئول در صنعت خودرو با اشاره به اینكه سیستم برق الكترونیك، ترمز، ایربگ، اكسل و ایمنی فعال، همچون خصوصیت های این پلت فرم است، اظهار داشت: در انتها سال ۹۹ یك خودروی سدان از پلت فرم مذكور تولید شده و در سال ۱۴۰۰ كراس اور این پلت فرم به بازار عرضه خواهد شد اما سواری های طراحی شده در كلاس C قرار می گیرد.
پورمجیب اظهار داشت: توسعه موتور سه سیلندر در دستور كار قرار گرفته و نمونه سازی ها در این رابطه از سه سال قبل شروع شده تا بتوان آنرا به تولید انبوه رساند.
وی توسعه قوای محركه هیبریدی و برقی را در دستور كار دانست و تصریح كرد: كاهش یك لیتری مصرف سوخت در این موتوری كه در سال ۹۹ رونمایی خواهد شد، حاصل می گردد كه یك پیشرفت بسیار مناسب در حوزه سیستم سوخت رسانی این موتور ملی است.
به گفته وی، ۹ محصول در سه سال آینده روانه بازار خواهند شد كه ۵ محصول اوایل سال ۹۹ بوده ضمن اینكه بهمن سال ۱۴۰۱ خودروی دنا برقی بر مبنای قطعات داخلی سازی شده روانه بازار خواهد شد.

1398/12/10
16:52:03
5.0 / 5
4059
تگهای خبر: ارز , استاندارد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار