رئیس سازمان امور مالیاتی اعلام كرد

تمهیدات جدید مالیاتی در شرایط كرونا

تمهیدات جدید مالیاتی در شرایط كرونا به گزارش آچار رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور تمهیدات حمایتی این سازمان در جهت پشتیبانی از فعالیتهای اقتصادی صدمه دیده از بیماری كرونا را برای مؤدیان مالیاتی شرح داد.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، امیدعلی پارسا درباره اقدامات سازمان امور مالیاتی كشور به منظور جلوگیری از گسترش بیماری كرونا و رعایت حقوق مؤدیان مالیاتی، اظهار داشت: در مرحله اول برخی تمهیدات با صدور بخشنامه های لازم از جانب سازمان امور مالیاتی صورت گرفت و در مرحله دوم بسته حمایتی پیشنهادی سازمان امور مالیاتی كشور تهیه و برای تصویب به شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا ارسال شد كه تا كنون سه بند آن به تصویب رسیده است.
وی ادامه داد: در گام نخست به منظور جلوگیری از گسترش بیماری، جلسات هیات های حل اختلاف مالیاتی از ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۸ تا آخر فروردین ماه ۱۳۹۹ لغو شد.
رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور با اشاره به اینكه برپایه ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم، بانك ها مكلفند جهت عرضه تسهیلات برای اشخاص حقیقی و حقوقی از سازمان امور مالیاتی استعلام كنند، اظهار نمود: با عنایت به شرایط اخیر بانك ها و موسسات اعتباری برای اعطای تسهیلات به اشخاص حقیقی تا دو میلیارد ریال و برای اشخاص حقوقی تا پنج میلیارد ریال احتیاج به استعلام از ادارات امور مالیاتی ندارند.
او همینطور در مورد مصوبات شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، اظهار داشت: طبق تصمیمات صورت گرفته سررسید پرداخت مالیات بر ارزش افزوده مربوط به دوره چهارم سال ۱۳۹۸، از ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ به تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ تغییر یافت.
پارسا اضافه كرد: در این طرح حمایتی مصوب شد كه كلیه عملیات اجرایی وصول مالیات كه در باب چهارم از فصل نهم قانون مالیات های مستقیم ذكر شده است، تا آخر اردیبشهت ۱۳۹۹ متوقف شود.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح كرد: باتوجه به اینكه صدور یا تجدید پروانه كسب و كار اشخاص حقیقی از سوی مراجع صلاحیت دار منوط به عرضه گواهی از اداره امور مالیاتی ذیربط است، باتوجه به شرایط اخیر كشور صدور یا تجدید پروانه كسب و كار اشخاص حقیقی مبحث ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم تا آخر شهریورماه سال ۱۳۹۹ احتیاج به دریافت گواهی از اداره امور مالیاتی در خصوص پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی نخواهد داشت.
منبع:

1398/12/25
23:21:26
5.0 / 5
3919
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار