دبیر اجرایی خانه كارگر تشكیلات ساوه و زرندیه:

كارگران ساوجی نگران شیوع كرونا در كارخانجات هستند

كارگران ساوجی نگران شیوع كرونا در كارخانجات هستند به گزارش آچار مركزی دبیر اجرایی خانه كارگر تشكیلات ساوه و زرندیه اظهار داشت: كارگران شهرستان ساوه نگران شیوع كرونا در كارخانجات و تبدیل شدن واحدهای صنعتی و تولیدی به كانون سرایت این بیماری هستند.


داوود میرزایی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: سال ۹۸ با همه تلخ كامی هایش در حال به پایان رسیدن است. سالی كه به نام رونق تولید نامگذاری شده بود و با شروع جنگ اقتصادی، كارگران بعنوان سربازان خط اول جبهه اقتصادی در سنگرهای خود به تلاش ادامه دادند.
وی بیان نمود: بزرگترین دغدغه جامعه كارگری بعنوان سربازان جنگ اقتصادی تأمین معیشت روزمره است و گاها به سبب تنگناهای اقتصادی، فرزندان آنها از تحصیل دانشگاهی منصرف شده اند یا حتی شرایط دشوار اقتصادی امكان تأمین هزینه های ازدواج آنان را فراهم نمی كند.
دبیر خانه كارگر ساوه و زرندیه افزود: در چنین شرایط اقتصادی و تهی شدن سفره كارگران، انتشار ویروس منحوس كرونا گرفتاری و استرس دیگری را به كارگران شاغل در بزرگترین شهر صنعتی كشور تحمیل كرده است. این ویروس منحوس و ناخوانده عرصه را بر این سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی تنگ تر كرده است.
وی خاطرنشان كرد: در ایام پایانی سال نگرانی جامعه كارگری از شیوع این بیماری تشدید یافته است و از آنجاكه هیچ دستورالعملی برای تعطیلی واحدهای تولیدی از جانب مراجع ذیربط صادر نشده، بنابراین این نگرانی به اوج رسیده است.
دبیر اجرایی خانه كارگر ساوه و زرندیه بیان نمود: با پیگیری های صورت گرفته و همكاریهای خوب بخشی از كارفرمایان واحدهای تولیدی و صنعتی نظیر شركت فنرسازی خاور، پارس فنر، بوتان و... مبادرت به تعطیلی كارخانجات از هفته های قبل در جهت حفظ سلامت كارگران شده و برخی دیگر هم از امروز تعطیل شد.
وی از مدیران صنایع شهرستان خواست تا نسبت به تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی برای حفظ سلامت جامعه كارگری اقدام نمایند تا دغدغه كارگران برطرف و استرس جدیدی به زندگی و خانواده آنان وارد نشود و البته جامعه كارگری متعهد می شود كه پس از عادی شدن شرایط عقب ماندگی تولید را جبران كنند.
منبع:

1398/12/26
14:53:32
5.0 / 5
3626
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , سنگ , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار