برای رسیدن به تعادل

بازار مواد ضد عفونی زمان می خواهد

بازار مواد ضد عفونی زمان می خواهد آچار: یك عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد می باشد باتوجه به شوك بزرگی كه كرونا به بازار مواد ضدعفونی كننده وارد كرد، این بازار برای رسیدن به تعادل به زمان نیاز دارد.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، با تایید رسمی ورود كرونا به ایران از روزهای ابتدایی اسفند سال ۱۳۹۸، تقاضا برای ماسك و موادضدعفونی كننده بطور قابل توجهی افزایش یافت تا جایی كه ظرف چند روز، تمام موجودی داروخانه ها به فروش رفت و در ایام بعد، مردم از نبود این كالاها در بازار شكایت داشتند.
هرچند از همان روزهای ابتدایی وزارت بهداشت اعلام نمود كه به تولید و توزیع این محصولات ورود خواهدنمود و نحوه توزیع آنها در داروخانه ها، مورد رصد قرار می گیرد اما با توجه به این كه میان تقاضای واقعی موجود در بازار و ظرفیت تولیدی موجود در كشور فاصله ای قابل توجه وجود داشت، همچنان برای روزهای متمادی، كمبود این كالاها در بازار احساس می شد.
در روزهای گذشته با فروكش نسبی موج نخست تقاضا برای این كالاها و افزایش تولید و توزیع این محصولات، میزان كمبودها در بازار كاهش یافته اما هنوز تا رسیدن به تعادل فاصله دارد.
علی نقیب – عضو اتاق بازرگانی تهران و عضو هیئت مدیره یكی از شركت های تولیدكننده محصولات دارویی و بهداشتی كشور – در گفت و گو با ایسنا، دلیل برهم خوردن نظم بازار در این بخش را افزایش غیرقابل مهار تقاضا عنوان كرده و می گوید: با توجه به این كه در حالت عادی برای خیلی از این محصولات تقاضایی وجود ندارد و صرفا كارخانه ها برای بیمارستان ها و واحدهای درمانی تولید می كنند، اینكه در ایام ابتدایی، موجودی داروخانه ها تمام شود چندان دور از انتظار نبود.
به گفته وی، در همان روزها با برنامه ریزی كه سوی تولیدكنندگان و حمایتی كه از طرف دولت انجام گرفت، خطوط تولید در این بخش بطور كامل فعال شدند و حتی شركت هایی كه مجوز داشتند و فعالیت نمی كردند نیز كار خودرا از سر گرفتند.
نقیب در پاسخ به این پرسش كه چه زمانی بازار به تعادل خواهد رسید، اظهار داشت: هرچند در این بین برخی سودجویی ها مشاهده شد و با احتكار كالاها تلاش كردند كه شرایط بازار را به هم بریزند اما باتوجه به ظرفیت مطلوبی كه در این عرصه وجود دارد و فعال شدن تمام این ظرفیت ها در ایام گذشته، امیدواریم كه بتوان نیازهای مردم در این بخش را با بالاترین سرعت تامین نماییم و نگرانی ها در این بخش به حداقل برسد.
منبع:

1399/01/01
21:17:13
5.0 / 5
3610
تگهای خبر: بازار , بازرگانی , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار