افزایش ۲۰ درصدی تعداد گشت های مشترك بازرسی از اصناف

افزایش ۲۰ درصدی تعداد گشت های مشترك بازرسی از اصناف به گزارش آچار رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان، از افزایش ۲۰ درصدی تعداد گشتهای مشترك برگزار شده و رشد ۱۸ درصدی تعداد پرونده های متشكله سال ۱۳۹۸ نسبت به سال ۱۳۹۷ اطلاع داد.


به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس تابش اظهار داشت: گشت های مشترك بازرسی با سایر دستگاه های مرتبط به منظور هم افزایی و استفاده بهینه از ظرفیت كارشناسی دستگاه های مختلف در جلوگیری از تخلفات و رسیدگی فوری به شكایت های مردمی، در طول سال توسط سازمانهای صنعت، معدن وتجارت استان ها برنامه ریزی و اجرا می شود.
وی افزود: در سال ۱۳۹۸ در مجموع ۱۱۴ هزار و ۱۳۴ گشت مشترك برگزار گردید كه این رقم در سال قبل آن (۱۳۹۷) ۹۴ هزار و ۹۷۸ مورد بوده است.
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان همینطور خاطرنشان كرد: تعداد پرونده های متشكله سال قبل (۱۳۹۸) هم ۵۶ هزار و ۶۲۷ فقره و تعداد پرونده های متشكله سال قبل آن (۱۳۹۷) ۴۵ هزار و ۵۹ مورد بوده است.
تابش بیان نمود: البته از مجموع گشتهای برگزار شده سال قبل (۱۳۹۸) ۸ هزار و ۴۵۹ مورد مربوط به اسفند ماه بوده كه منجر به تشكیل ۴ هزار و ۴۰ پرونده تخلف شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح كرد: سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها در زمان یاد شده، ۳۰ درصد از گشت های مشترك خویش را با اتاق اصناف و اتحادیه ها، ۲۲ درصد با ادارات كل تعزیرات حكومتی، ۱۴ درصد با دانشگاه های علوم پزشكی، ۳ درصد با ادارات كل استاندارد، ۳ درصد با ادارات كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ۲۸ درصد را با سایر دستگاه ها برگزار كرده اند.
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان در انتها اظهار داشت: از مجموع پرونده های تخلف متشكله، ۳۵ درصد مربوط به گشت های مشترك با ادارات كل تعزیرات حكومتی، ۳۰ درصد مربوط به گشتهای مشترك با اتاق اصناف و ۳۵ درصد مربوط به سایر دستگاه های ذیربط است.

1399/01/26
19:01:36
5.0 / 5
3190
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار