راهكار برای شركت هایی كه نمی خواهند سهام شان را در بورس عرضه كنند

راهكار برای شركت هایی كه نمی خواهند سهام شان را در بورس عرضه كنند به گزارش آچار عضو هیات مدیره كنفدراسیون صنعت ایران با اشاره به اینكه هدایت پول های سرگردان به سمت بازار سرمایه و تأمین مالی شركت های تولیدی می تواند در نهایت به رونق اقتصادی و تولیدی كشور منجر شود، اظهار داشت: شركت ها می توانند درصورتی كه تمایل به عرضه سهام خود در بورس نداشتند، پروژه ای را در بورس عرضه و برای هر فعالیت خود از مشاور و متخصص استفاده كنند.


مهدی کریمی تفرشی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در شرایط کنونی اقتصادی و رکود در بعضی از صنایع، تأمین مالی یا نقدینگی بنگاه های اقتصادی و تولیدی به یکی از مهمترین دغدغه های کشور تبدیل گشته است، اظهار نمود: مشکلات مربوط به تحریم و تاثیرات آن در بخش تولید، تجارت و مشکلات ارزی، سبب شده نیاز بنگاه ها به تزریق نقدینگی، بیشتر از پیش شود و راهکارهای مختلفی هم برای تأمین مالی آنها اتخاذ شده است. در همین راستا هدایت پول های سرگردان به سمت بازار سرمایه و تأمین مالی شرکت های تولیدی می تواند در نهایت به رونق اقتصادی و تولیدی کشور منجر می شود.
وی ادامه داد: بهترین راه به جهت اینکه حجم موجود نقدینگی در کشور به سمت تولید کشور هدایت شود و مهم ترین روش تأمین سرمایه برای واحدهای تولیدی از راه بازار سهام است و توجه به این نکته ضروریست که بازدهی سرمایه گذاری در بورس در دراز مدت بیشتر از بازارهای رقیب است.
رئیس هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان تهران، لازمه حضور شرکت ها در بورس را شفاف بودن فعالیتهای آنها عنوان نمود و اظهار داشت: شرکت ها از این طریق می توانند بخشی از نقدینگی موردنیاز خویش را تأمین کنند.
عضو هیئت مدیره کنفدراسیون صنعت ایران همینطور با اشاره به اینکه بورس هم اکنون رقیب جدی برای سیستم بانکی به حساب می آید، خاطرنشان کرد: اگر از این بستر استفاده نکنیم متضرر خواهیم شد. همینطور ورود مردم به بورس به سود سیستم بانکی است چونکه شرکت ها نقدینگی خویش را بعنوان حساب جاری وارد بانک ها می کنند.
راهکاری برای شرکت هایی که نمی خواهند سهام خویش را در بورس عرضه کنند
به قول وی شرکت ها می توانند درصورتی که تمایل به عرضه سهام خود در بورس نداشتند، پروژه ای را در بورس عرضه و برای هر فعالیت خود از مشاور و متخصص استفاده کنند. البته باید از شرکت هایی که قصد ورود به بورس را دارند، حمایت مالی و معنوی و مشاوره ای صورت گیرد.
کریمی تفرشی در انتها تصریح کرد: حالا بازار سرمایه بعنوان یک ابزار برتر برای تأمین مالی دولت جهت فروش دارایی ها و شرکت هایش مطرح است و چنانچه دولت بتواند از این فرصت جهت افزایش بهره وری و تأمین مالی شرکت ها کمک نماید، آنگاه روند بازار سرمایه حتی می تواند بیشتر از پیش تقویت شود.1399/03/10
22:51:08
5.0 / 5
2464
تگهای خبر: ابزار , ارز , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار