خوداتكایی كشور در ذخیره سازی كالاها با ۲۱ میلیون تن ظرفیت

خوداتكایی كشور در ذخیره سازی كالاها با ۲۱ میلیون تن ظرفیت به گزارش آچار معاون برنامه ریزی شركت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: كشور از 21 میلیون تن ظرفیت ذخیره سازی كالاهای راهبردی و غلات برخوردارست.


به گزارش آچار به نقل از وزارت صمت، قدرت حیدری اضافه کرد: حالا به نقطه اتکا و خودکفایی در بخش ذخیره سازی کالاها رسیده و اقدام های بسیار خوبی در بخش تأسیسات زیربنایی بخش کشاورزی و پشتیبانی بازرگانی این کالاها انجام شده است.
وی اشاره کرد: کشور از ظرفیت ذخیره سازی پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تن در بخش دولتی با برخورداری از ۱۵۶ سیلو، انبار مکانیزه و نیمه مکانیزه، انبارهای ساده و چادری و از ظرفیت ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تنی غلات با برخورداری از حدود ۶۰۰ انبار، سیلوی مکانیزه، سیلوی بتنی و فلزی برخوردارست.
معاون برنامه ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: دولت مشکلی در امنیت غذایی جامعه به خصوص در کالای راهبردی گندم ندارد و در بخش هایی که نیاز به سرمایه گذاری باشد بطور قطع استقبال خواهدنمود.
حیدری اظهار داشت: در بعضی از نقاط کشور روند حرکت کشاورزی از حالت دیم به آبی است و با افزایش تولید در این مناطق در آینده امکان سرمایه گذاری برای راه اندازی سیلو وجود دارد.
وی در آخر بیان کرد: بدین سبب در مناطقی که احساس نیاز شود دولت به طور قطع از سرمایه گذاری در این بخش استقبال خواهدنمود.

1399/03/19
10:43:05
5.0 / 5
2214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار