مهر خبر می دهد

اعتراض واردكنندگان نهاده های دامی به كارگروه ارزی وزارت صمت

اعتراض واردكنندگان نهاده های دامی به كارگروه ارزی وزارت صمت به گزارش آچار اتحادیه واردكنندگان نهاده های دامی در نامه ای به رئیس كارگروه ارزی وزارت صمت اعلام نمود: معدودی از شركت ها با استفاده از روش های مختلف تلاش در استفاده از موقعیت های انحصاری برای خود دارند.به گزارش آچار به نقل از مهر، اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور در نامه ای به رئیس کارگروه ارزی وزارت صمت اعلام نمود: معدودی از شرکت ها مسیر برابر و شفاف را بر نتابیده و با بهره گیری از روش های مختلف تلاش در استفاده از رانت و موقعیت های انحصاری برای خود دارند. در متن این نامه آمده است:
با عنایت به تأکیدات ویژه سرپرست محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد ضرورت دریافت اطلاعات در فرایندهای برابر و به دور از هرگونه تبعیض یا رانت برای بعضی از فعالین واردات کالاهای اساسی و همینطور عملکرد شفاف این اتحادیه دراین زمینه، متأسفانه بعضاً مشاهده می گردد معدودی از شرکت ها مسیر برابر و شفاف را بر نتابیده و با بهره گیری از روش های مختلف تلاش در استفاده از موقعیت های انحصاری برای خود دارند.
در همین ارتباط هم در فهرست ارسالی ذرت رسوبی به شماره ۲۲۸۸۸/م/۹۹ مورخ ۹۹.۳.۱۴ شرکت… و شرکت … بدون معرفی اتحادیه و به استناد درخواست خود شرکت، اضافه گردیده که این امر در درجه اول تضییع حقوق سایر شرکت هایی که از راه اتحادیه و قبل این شرکت ها محموله رسوبی داشته اند را به دنبال داشته که اعتراضات به حقی هم ایجاد نموده است.
علی ایحال چنانچه این قبیل رویه ها مورد تأیید مدیران محترم کارگروه ارزی می باشد. ترتیبی اتخاذ فرمائید که تمام وارد کنندگان مستقیماً مبادرت به ارسال اطلاعات به آن کارگروه نموده تا از تبعات بعدی برای این تشکل پیشگیری گردد.
در غیر این صورت استدعا دارد نسبت به رسیدگی و برخورد باهرگونه تخلف در این فرآیند حساس دستور فوری صادر فرمائید.


1399/03/20
21:03:47
5.0 / 5
2177
تگهای خبر: ارز , تجارت , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار